Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео

Читать на русском

Морські слони на станції – рідкісні гості

Читать на русском
Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео

Морські слони на станції – рідкісні гості

На станції "Академік Вернадський" оселилася південна морська слониха. Вона вже обрала собі улюблене місце, де проводить час і занурюється у сон. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на національний антарктичний науковий центр.

"Погляньте, яка красуня прийшла в гості до наших полярників! Звичайно, це не Анджеліна Джолі, а молода самка південного морського слона", - жартують полярники.

Кілька днів тому вона уподобала собі місце неподалік дизельної, і з того часу майже постійно спить там. Лише іноді прокидається, чухається та знову занурюється в сон. Полярники жартують, що, напевно, вся справа в нових дизелях, які замінили в березні. Ці двигуни не такі галасливі, як попередні, тому їхнє ласкаве "бурчання" тепер ніби колискова для слонихи.

Згадані тварини - найбільші з ластоногих: дорослі самці можуть досягати 5-6 метрів завдовжки і набирати вагу до 5 тонн. Близько 80% свого життя вони проводять у воді, у пошуках їжі – харчуються переважно кальмарами, рідше рибою та крилем. За здобиччю пірнають на глибину 400-1000 метрів, але можуть сягати і 2,4 тис. метрів.

До періоду розмноження (навесні) та линяння (літо та перша половина осені) дорослі морські слони виходять на узбережжя островів, де і утворюють берегові лежбища. На зиму тварини залишають пляжі та повертаються до морського способу життя. Більшість їх популяції все ж таки мешкає на островах Субантарктики. Взимку під час сезонних міграцій південних морських слонів можна зустріти біля берегів Південної Америки, Південної Африки, Австралії.

Жир морських слонів став причиною їхнього переслідування наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Перші антарктичні звіробої без вагань знищували всіх слонів, незважаючи на стать і вік. Але тільки запровадження штучних жирів у промисловості врятувало цих тварин від винищення. Нині їхня загальна кількість оцінюється у 800 тисяч особин.

 

Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео 1

Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео 2

Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео 3

Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео 4

Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео 5

Полярники станції «Академік Вернадський» показали, як біля них оселилася морська слониха: фото та відео 6

Нагадаємо, українські полярники показали дельфінів, які каталися на хвилях від криголама "Ноосфера". Крім того, українська криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор розповідав, що в Антарктиді встановили новий температурний рекорд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.