Біля станції "Академік Вернадський" народились тюленята

Читать на русском

Ці тюлені живуть відносно довго – 20 років

Читать на русском
Біля станції "Академік Вернадський" народились тюленята

Ці тюлені живуть відносно довго – 20 років

Біля української станції "Академік Вернадський" народилися перші в цьому сезоні тюленятки – їх уже двоє. Перше побачило антарктичний світ на сусідньому острові Вінтер, біля будиночку Ворді. Друге – біля острова Скуа, на кризі в протоці Скуа Крік. Малеча вчитиметься виживати в суворих антарктичних умовах.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі. Полярники зазначають, що дитинчата тюленів крихітні, не відходять від матері, але ростуть "на очах" (можуть набрати до 6-7 кг ваги за день). Пересуваються вони невпевнено, адже м'язова система тільки формується.

"Через кілька тижнів розпочнеться навчальний процес, і малеча буде вчитись виживати в суворих антарктичних умовах", - наголошують полярники.

Вагітність у самок тюленів Ведделла триває 10 місяців. Народження малят відбувається на поверхні криги. Кожна самка приносить по одному малюкові. Новонароджені тюленята зазвичай важать від 25 до 30 кілограмів, в довжину сягають 1,3 метра, а коли стануть дорослими, мають важити біля 400 кілограмів. Мати вигодовує малюка протягом семи тижнів. Коли годування закінчується, молоді особини відправляються в воду і починають самостійне життя. А живуть ці тюлені відносно довго – 20 років.

"Лише в Антарктиді тюлені не бояться людини. Чому? Тому що тут вчасно взяли їх під охорону. Скажімо, на Балтиці їх переслідують ще з часів палеоліту, тому, якщо побачити тут тюленя, можна ще 10 років розказувати іншим про це. А от в Антарктиці таке диво", - розповідають полярники. 

У Національному антарктичному науковому центрі також пообіцяли оголосити конкурс на найкращі імена для тюленів. Це відбудеться після того, як полярники дізнаються стать дитинчат. 

Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов

Що відомо про станцію "Академік Вернадський 

Академік Вернадський (до 1996 — Фарадей) — це єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру. 

27 років тому – 20 липня 1995-го в Лондоні підписали один з найважливіших документів в історії антарктичних досліджень незалежної України. Це – меморандум про передачу нашій країні британської антарктичної станції "Фарадей", яку всі ми зараз знаємо як "Академік Вернадський". Переговори тривали близько двох років. Наша сторона наполягала, щоб Україна як молода держава отримала найкращі умови для купівлі станції. Водночас Британія хотіла передати "Фарадей" лише тій країні, яка мала потенціал для продовження досліджень. Зрештою, до посольства надійшло повідомлення, що Британія погоджується передати Україні антарктичну станцію "Фарадей" – безкоштовноГоловна умова – продовження розпочатих Британією наукових досліджень та вимірювань щонайменше на 10 років. Вони на "Вернадському" тривають досі та постійно розвиваються.

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор писав, для чого полярники їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.