Поляки заблокували вже шостий пункт пропуску на кордоні з Україною: в чергах стоять більше 1200 фур

Читать на русском

Протестувальники обіцяють, що акція біля пункту пропуску "Краківець" триватиме лише годину

Читать на русском
Блокування кордону, Польща
Демонстранти не блокують рух пасажирського транспорту

Протестувальники обіцяють, що акція біля пункту пропуску "Краківець" триватиме лише годину

Польські фермери заблокували рух біля пункту пропуску "Корчова - Краківець" на кордоні з Україною. Протестувальники планують, що акція триватиме протягом години. Це вже шостий заблокований демонстрантами пункт пропуску.

Наразі заблокований рух вантажівок, які прямують в Україну. Блокування пасажирського транспорту не здійснюватиметься. Про це у вівторок, 13 лютого, повідомила Державна прикордонна служба України.

 "Близько 14:00 польські фермери розпочали акцію протесту неподалік від пункту пропуску "Корчова", що навпроти українського "Краківець". Згідно з інформацією від польських колег пікетувальники мають намір на 1 год. заблокувати рух вантажівок, що прямують в Україну", - йдеться у повідомленні.

О 13:30 в ефірі телемарафону спікер ДПСУ Андрій Демченко висловив надію, що акція не триватиме більше години. Також він розповів, що, за даними польських прикордонників черги на пʼяти заблокованих напрямках сукупно складали 1250 фур. Найбільше вантажівок накопичилось біля пунктів пропуску "Ягодин" та "Рава-Руська".

Поляки блокують кордон з Україною

9 лютого поляки розпочали акції протесту та перекрили дороги, які ведуть на пункти пропуску "Медика - Шегині", "Гребенне - Рава-Руська" та "Дорогуськ - Ягодин". Для блокування польсько-українського біля КПП "Медика" близько 100 осіб використали 50 транспортних засобів. А 11 лютого оголосили про намір заблокувати ще два: "Устилуг" та "Угринів". 

Напередодні на кордоні поляки почали атакувати українські фури. Зокрема, фермери зламали замки та висипали на дорогу зерно. Це відбулося на пункті пропуску “Дорогуськ - Ягодин”. Польські прокурори ведуть розслідування за фактом нападу пошкодження майна українських перевізників та порушення митної безпеки. Тепер винуватці у разі доведення їх провини в суді можуть потрапити за ґрати на наступні п'ять років.

 

Як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.