Польські фермери планують розширити блокаду: черги на кордоні зростають

Читать на русском

Польські фермери хочуть заблокувати пункти пропуску Устилуг та Угринів

Читать на русском
Польські фермери планують розширити блокаду
Протести польських фермерів

Польські фермери хочуть заблокувати пункти пропуску Устилуг та Угринів

Польські фермери, які вже заблокували два пункти пропуску на кордоні з Україною – "Ягодин" та "Рава-Руська" - оголосили про намір заблокувати ще два: "Устилуг" та "Угринів". Черги вантажівок на кордонах зростають.

Про ситуацію на кордонах через блокування руху фермерами Польщі відзвітував речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. Він додав, що наразі ситуація на кордоні складна й виглядає так:

  • Ягодин: черга з 700 вантажівок з українського боку;
  • Рава-Руська: близько 400 вантажівок з українського боку;
  • Краківець: понад 1000 вантажівок, хоча цей пункт пропуску не заблокований.

Черга утворилась, бо водії шукають альтернативні шляхи перетину кордону. Кількість вантажівок у чергах збільшується. 

Причини протестів польських фермерів

Загальнонаціональні фермерські протести мають кілька причин. По-перше, фермери Польщі вимагають перекрити надходження сільськогосподарської продукції з України, яка, на їх думку, дестабілізує не лише польський, а й європейський агроринок. Фермери наголошують, цей імпорт підтримує не пересічного українця, а потужні агрохолдинги з іноземним капіталом. Крім того, сільськогосподарська продукція з України не відповідає обмежувальним стандартам, яких зобов’язані дотримуватися польські фермери, що робить її набагато дешевшою у виробництві, але й нижчою за якістю.

Польські фермери планують розширити блокаду: черги на кордоні зростають 1

Другий ключовий постулат стосується Зеленої угоди та кліматичної політики Європейського Союзу. Таку ж вимогу висловлюють і протестуючі фермери з Бельгії, Німеччини, Франції та Нідерландів.

Фермери наголошують, що вимоги Євросоюзу є абсурдними, пов’язаними з великою бюрократією, яка змушує фермерів перетворюватися на чиновників, а на практиці вони прямо знищують сільське господарство, ускладнюють роботу та відбивають бажання молодого покоління брати господарства, які, в перед обличчям нераціональних правових змін, стає проблемою, а не способом життя.

Валерій Залужний є головним та найнебезпечнішим конкурентом для Володимира Зеленського. Залишається тільки питання часу, коли сам главком подасть у відставку і яка буде публічна причина. Про це та багато іншого розповідає політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.