Зранку 23 грудня протести польських фермерів на пункті пропуску "Шегині-Медики" було призупинено, віцеміністр Колодзейчак пообіцяв перемовини після Нового року
Вранці 23 грудня польські фермери припинили блокаду "Шегині-Медика", як і очікувалося. Проте вони висунули три умови, які будуть обговорюватись з представниками влади після Нового року. Перемовини с протестувальниками веде новий уряд Польщі.
Про це повідомив віцеміністр Міністерства аграрної політики Міхал Колодзейчак на своїй сторінці в "X" (Twitter). Як зазначає віцепремʼєр польські фермери погодились розблокувати кордон, з вимогою найшвидшої реалізації дотації на закупівлю кукурудзи, збереження сільськогосподарського податку на рівні цього року та продовження кредитів ліквідності.
Колодзейчак пообіцяв після нового року сісти за стіл перемовин, щоб виробити спільне рішення. Також повідомляється, що міністр сільського господарства й розвитку села Польщі Чеслав Секерський разом із Колодзейчаком зустрічалися з фермерами в Медика та досягли домовленостей напередодні Різдва.
Польські фермери з органіхації "Ошукане село" приєдналися до блокади перевізників на кордоні з Україною 23 листопада. Серед іншого вони вимагали субсидій на кукурудзу, додаткових грошей на кредити ліквідності та збереження сільськогосподарського податку на поточному рівні в наступному році. Вони планували продовжити свій протест до 3 січня, якщо їх умови не виконають.
Але, як відомо, організатор протесту Роман Кондров зазначав, що якщо отримає письмову заяву від прем'єр-міністра Дональда Туска про те, що їхні вимоги будуть виконані, то протест, ймовірно, не буде відновлений. Новий міністр сільського господарства й розвитку села Польщі Чеслав Секерський на пресконференції запевнив, що вимоги будуть виконані. Але на це потрібен час. Він додав, що кошти на виконання деяких вимог передбачені, зокрема, у державному бюджеті, який наразі перебуває на стадії розгляду.
На пресконференції також було повідомлено, що в Медиці було підписано угоду з фермерами з "Об'єднаного села". Документ містить такі вимоги, як припинення імпорту цукру з України та негайна виплата прямих субсидій.
Нагадаємо, що станом на ранок 22 грудня, у чергах на кордоні з Польщею на в'їзді до України очікували близько 3900 вантажівок, 1700 з них – у пункті пропуску "Ягодин".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.