Польща спільно з НАТО проведе військові навчання біля кордонів РФ

Читать на русском

Військові навчання Польщі та союзників НАТО розпочнуться наприкінці березня біля Калінінградської області

Читать на русском
Військові навчання Польщі спільно з НАТО
Польща разом з НАТО проведе військові навчання

Військові навчання Польщі та союзників НАТО розпочнуться наприкінці березня біля Калінінградської області

З 27 по 30 березня Польща разом із союзниками НАТО проведе військові навчання "Затока-2023" (Zalew-2023). Вони проходитимуть в районі Віслинської коси. Саме там знаходиться кордон з Калінінградською областю Росії.

У навчаннях візьмуть участь 16-та механізована дивізія, війська територіальної оборони, інженерні війська, військово-морські сили польської армії, а також бойова батальйонна група НАТО. Речниця механізованої дивізії Магдалена Косцінська відзначила, що це найбільші навчання 2023 року за участі цього військового об'єднання.

"У військових навчаннях візьмуть участь 2,5 тисячі польських та іноземних військових, близько 500 одиниць техніки та плавзасобів", - йдеться в повідомленні.

Крім території навколо Віслинської коси, сценарій навчань передбачає залучення воєнного порту у Гдині, 22-ї бази тактичної авіації у Мальборку, навчального центру в Моджевіні.

"Головним елементом навчань буде здійснення переправи через Віслинську косу польськими та союзницькими підрозділами за підтримки інженерних військ. Також відпрацьовуватимуться питання відбиття терористичної атаки із захопленням заручників, здійснення розвідувальних дій в районі Гданської затоки та Віслинської коси, дії у результаті хімічного зараження території", - додають в повідомленні.

Що відомо про Калінінградську область та як вона дісталася Росії

Калінінградська область - найзахідніший регіон Росії. Він відділений від іншої Росії територією незалежних держав, проте з'єднаний морем і є, таким чином, напівексклавом. Межує з Польщею на півдні, Литвою - на півночі і сході. На заході область омивається водами Балтійського моря. Максимальна довжина області із заходу на схід становить 205 км, з півночі на південь - 108 км. 

Область обмивається водами Балтійського моря. На півночі області розташований унікальний гідрографічний об'єкт - Куршська коса.  До XIII століття на території нинішньої Калінінградської області жили племена пруссів - народу, спорідненого нинішнім латишам і литовцям. Прусси сильно відстали від інших народів Європи: до XI століття вони не мали писемності, міст і жили первісно-общинним ладом. Їхньою релігією було язичництво. 

В 1657 році Пруссія ввійшла до складу об'єднаної Бранденбурзько-Прусської держави й звільнилася від васальної залежності від Польщі. У ході Семирічної війни між Росією та Пруссією (у 1758 - 1762 рр.) Східна Пруссія була окупована російськими військами. У німецькій історіографії цей період одержав назву «перша російська доба».

1914 року спроба росіян знову захопити Східну Пруссію зазнала фіаско. Після Другої світової війни, згідно з Потсдамськими угодами, північна частина (приблизно 1/3 загальної території) Східної Пруссії 1945 року ввійшла до складу РРФСР - частини тодішнього СРСР. Було організовано Кеніґсберзький особливий військовий округ, який також займався й цивільними справами. 7 квітня 1946 року він був перетворений на Кеніґсберзьку область у складі РРФСР, а 4 липня 1946 року її перейменували на Калінінградську. Залишки німецького населення депортували до Німеччини до 1947 року.

Після війни Калінінградська область стала однією з найбільш мілітаризованих територій Радянського Союзу. У Калінінграді перебуває штаб Балтійського флоту, після 1991 року місто Балтійськ залишилося найбільшою (поряд із Кронштадтом) базою цього флоту.

Нагадаємо, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про створення нової військової частини в Польщі поблизу кордону з російською федерацією. ЇЇ розташують в Олецко впродовж місяця. Тут базуватиметься елітна ескадрилья. НАТО впритул наблизилось до кордону країни-агресора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.