Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Якщо НАТО з метою безпеки захоче розмістити у Польщі ядерну зброю, країна до цього потенційно готова, але спершу хотіла б спробувати інші кроки щодо ядерного обміну
Польща буде активніше брати участь у програмах НАТО щодо ядерного стримування. Якщо постане гостра потреба, до розміщення на своїй території ядерних бомб держава потенційно готова. Однак, не хотіла б вдаватися до таких кроків.
Про це в інтерв'ю німецькій інформагенції RND заявив Яцек Севера, радник президента Польщі Анджея Дуди з питань безпеки.
"Польща потенційно готова розширити свою участь і співпрацю в силах НАТО по ядерному утриманню. І готова взяти на себе відповідальність", - сказав він.
Сівера не сказав, як саме він уявляє "ширшу участь". Він лише зазначив, що ядерний обмін з НАТО - це, наприклад, розміщення літаків, які можуть нести "спеціальну зброю".
На запитання журналіста, чи почувалась би Польща безпечніше, маючи таку зброю на своїй території, Севера не дав прямої відповіді. Він пояснив, що особливого бажання Польща не має. Але натякнув, що життя іноді диктує свої умови, тому доводиться приймати радикальні рішення.
"Справа не в почуттях, а в розрахунках. У Європі вже є багато ядерної зброї в рамках її спільного використання", - сказав радник Анджея Дуди.
У цьому ж інтерв'ю Севера нагадав, що США упродовж кількох десятиліть розгортали ядерну зброю в кількох європейських країнах, включаючи Німеччину. Зазначається, що на авіабазі Бюхель у землі Рейнланд-Пфальц Айфель зберігається до 20 бомб. Там також розміщені винищувачі Tornado, які мають застосувати зброю в екстрених випадках. На військовому жаргоні НАТО це називається "обмін ядерною зброєю". Поки що Польща брала участь лише в консультаціях, наприклад, у групі ядерного планування НАТО, яка зберігається в суворій таємниці.
Кілька днів тому президент росії володимир путін заявив, що хоче розмістити ядерну зброю в Білорусі – країні, яка межує з Польщею. Країни НАТО, такі як США та Німеччина, відреагували на цю заяву досить спокійно. Людей заспокоїли, що відстежують ситуацію. І наразі не бачать жодних кроків, які б свідчили про те, що наміри путіна починають втілювати у життя.
Українців також просять не зважати на цей шантаж. Секретар РНБО Олексій Данілов висловив упевненість в тому, що путін не зробить цього, допоки йому не дозволить Китай. А офіційний Пекін у ядерних ігрищах Кремля не зацікавлений.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.