Політологи розповіли, чому потрібно проводити вибори під час війни в Україні

Один з експертів вважає, що необхідно, аби демократію в Україні бачили навіть в умовах війни

Вибори в Україні
Політологи про вибори в Україні під час війни

Союзники приховано ведуть дискусії щодо проведення виборів в Україні під час війни у 2024 році. Так вважає політичний аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич. За його словами, наша країна залежить від фінансової та військової допомоги, тож враховувати рекомендації партнерів просто зобов’язана.

Як розповів Тишкевич у коментарі "Телеграфу", чинником, який свідчить про серйозність намірів союзників, є реакція Володимира Зеленського. Президент України, на його думку, пройшов усі стадії від "заперечення" (коли говорив, що вибори неможливі через ситуацію безпеки), до "торгів" (заява про виділення 5 мільярдів гривень на вибори) та "прийняття" (другий термін, якщо війна продовжуватиметься).

"А ми сьогодні критично залежимо від економічної та військової допомоги наших партнерів. Якщо є така залежність, то, як думаєте, потрібно виконувати рекомендації тих, від кого ти залежний чи ні", - ставить не риторичне питання Тишкевич.

Водночас політолог Перт Олещук впевнений, що гіпертрофована демократія в Україні потрібна союзникам не через злий намір. Необхідно, щоб демократію в Україні бачили навіть в умовах війни, тоді як у росії й у мирний час процвітає тиранія.

"Щоб Захід міг ефективніше "продавати" підтримку України своїм виборцям, їм потрібно показати базовий концепт у дії: демократія протистоїть тиранії. Це легше "продати" західному виборцю, адже ця проста схема вписується в їхню світогляд. А тут вибори переносяться... Це ж "неправильно", у демократії треба вибори проводити вчасно", - пояснив Олещук.

Скільки часу потрібно для запуску реєстру виборців

В Україні для запуску реєстру виборців, за оптимістичними прогнозами, знадобиться до шести місяців. Передусім потрібні будуть кадри для ведення реєстру, члени виборчих комісій. Їм всім потрібно буде гарантувати безпеку під час проведення виборів. Як нещодавно розповідав заступник голови Центральної виборчої комісії (2007-2018 років) Андрій Магера, в нашій країні величезні проблеми з реєстром виборців. З лютого 2022 року не оновлювався.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube