У Білому домі вважають, що отримають критику, як зі сторони прихильників збільшення допомоги Києву, так і від «миротворців»
Адміністрація Байдена готується відповідати на критику супротивників всередині країни, якщо виявиться, що контрнаступ України не виправдає очікувань. Союзники закордоном теж можуть почати критикувати Білий дім. Хоча контрнаступ буде складним, у Пентагоні переконані, що певні успіхи таки будуть.
Як повідомляє Politico з посиланням на власні джерела, попри публічну обіцянку підтримувати Україну «скільки буде треба», в адміністрації президента США Джо Байдена розглядають і варіант дій на випадок, якщо успіхи ЗСУ будуть скромними. У приватній розмові чиновники повідомляють, що бояться критики як від «яструбів», які закликали збільшити допомогу Україні, так і від «голубів», які вимагали взагалі припинити допомагати Києву.
Обидві сторони будуть нещадно критикувати Білий дім: одні за недостатню допомогу Києву, а інша сторона звинувачуватиме Байдена в недалекоглядній підтримці України, яка коштувала бюджету грошей, але виявилася безрезультативною через неспроможність України протистояти росії.
«Ми виконали майже всі запити, які, за словами (України — ред.), були необхідні для контрнаступу, оскільки впродовж останніх кількох місяців ми постачали Україні зброю та обладнання», — сказало джерело видання в адміністрації.
Вашингтон, повідомляє анонімний чиновник, робить усе можливе, щоб весняний наступ пройшов успішно. Європейські союзники США наполягатимуть на негайному укладанні перемир’я, якщо виявиться, що ЗСУ не може продемонструвати великих здобутків.
Politico повідомляє, що за інформацією двох чиновників адміністрації, Україна сподівалася зруйнувати Кримський міст. Але в США скептично налаштовані щодо цього. Водночас загальна оцінка контрнаступальної операції України суттєво покращилася, аніж її оцінювали в документах, які потрапили до витоку. Пентагон вважає, що Україна зможе перервати російську логістику в Криму, хоча повної перемоги над військами росії буде важко досягти.
Водночас штурм укріплених позицій росіян може виявитися викликом, який Україна не зможе подолати, пише видання. У Білому домі є точка зору, що Київ може погодитися обмежити свої наміри. У такому разі росія збереже свої територіальні загарбання, хоча вони залишаться невизнаними на міжнародній арені. Києву запропонують гарантії безпеки «як у НАТО», економічну допомогу та збільшення озброєння армії. США сподіваються, що Китай залучиться до мирного врегулювання.
Раніше ми повідомляли про те, що The Guardian вважає, що після контрнаступу Київ підштовхуватимуть до перемовин. Ми також розповідали про те, якими є умову вдалого контрнаступу ЗСУ з точки зору воєнного експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.