Поліція отримала майже 300 тисяч заяв про домашнє насильство у 2023 році: яка область стала "лідером"

Читать на русском

За даними правоохоронців, заяви надавали як і безпосередньо потерпілі, так і свідки насильства щодо інших осіб

Читать на русском
Домшнє насилля, поліція
Лише в одному Києві зареєстрували 22,8 тисячі заяв

За даними правоохоронців, заяви надавали як і безпосередньо потерпілі, так і свідки насильства щодо інших осіб

У 2023 році в Україні зросла кількість повідомлень про домашнє насильство, порівняно з попереднім роком. Правоохоронці отримали понад 291 тисячу звернень у 2023 році. У 2022 році таких було понад 244 тисячі. Найбільше випадків (майже 42 тисячі) домашнього насильства сталось у Дніпропетровській області. 

Про це повідомляє Національна поліція України у коментарі виданню "УП.Життя". За даними правоохоронців, ці повідомлення були у вигляді заяв від безпосередньо потерпілих, так і від свідків насильства щодо інших осіб.

Найбільша кількість заяв про домашнє насильство надійшла з Дніпропетровської області. У ній зафіксували майже 42 тисячі випадків. За нею йдуть Київська область і її адміністративний центр - Київ із 23,2 тисячі та 22,8 тисячі заяв відповідно. У Житомирській області зареєстровали понад 13,8 тисячі заяв, тоді як у Кіровоградській, Миколаївській та Чернігівській областях – понад 11 тисяч.

Поліцейські відзначили, що звернення до поліції переважно надходили від дорослих. Такі випадки фіксували 280 тисяч разів. Більшість скарг подали жінки – понад 222 тисячі.

На Київщині буде більше притулків для постраждалих від домашнього насилля

У 2024 році ще у чотирьох громадах Київщини створять притулки та спеціалізовані служби для потерпілих від домашнього насилля. Наразі у області функціонують притулки для постраждалих осіб.

Протягом 2023 року прихисток отримали понад 140 осіб, які потерпали від агресорів. Також працюють денні центри, в тому числі з кризовою кімнатою, консультативні служби та 17 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та підтримки. За підсумками 2023 року по регіону спеціалізовані служби надали майже 5000 послуг, серед яких: психологічні та юридичні консультації, соціально-психологічна допомога та соціально-побутові послуги.

Куди звертатись за допомогою постраждалим

У разі, якщо громадянин зіштовхнувся з домашнім насильство, правоохоронці радять повідомляти про ці випадки. Постраждалі або очевидці, які стали свідками такого явища, можуть звернутися:

  • до Національної поліції на лінію 102;
  • на безплату національну "гарячу" лінію протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів); 116-123 (з мобільних телефонів);
  • на національну дитячу "гарячу" лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів); 116-111 (з мобільних телефонів).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.