Тим часом український супутник виведуть на орбіту Землі
В Україні покращилася ситуація з відключеннями світла через теплу погоду. Сили оборони України вже збивають 100% іранських дронів-камікадзе, які запускають росіяни. Тим часом український супутник виведуть на орбіту Землі.
Про ці та інші головні новини 3 січня - у матеріалі Інформатора.
Через теплу погоду в Україні зменшено споживання електроенергії. Електростанції виробляють її у достатньому обсязі, щоб покрити навантаження. Крім цього, через ясну погоду у ранкові та денні години підвищене виробництво електроенергії сонячними електростанціями. Завдяки цьому обмеження споживання до 14:00 не застосовуються, повідомили в "Укренерго".
Водночас на вечір прогнозується поступове зростання споживання. Тому диспетчерський центр "Укренерго" довів ліміти споживання до областей на другу половину доби для забезпечення балансу в енергосистемі.
Протиповітряна оборона за перші дві доби нового року знищила 84 дрони. Тобто 100%, які запустили російські окупанти, повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Він зазначив, що загалом з вересня українські сили знищили майже 500 ворожих дронів.
"Готуватися будемо. Дрони збиваємо. Як бачите, за дві доби — це новорічна ніч і після новорічної ночі — збито 84 дрони. 100% було збито протиповітряною обороною. Таких результатів не досягали ще ніколи. Дрони вже близяться до цифри пів тисячі з 11 вересня. Це пів тисячі тільки збитих дронів. Трошки менше і крилатих ракет. Я рахую атаки по критичній інфраструктурі України з 11 вересня", - розповів Ігнат.
Тривалість російських атак по містах України іранськими дронами залежить від постачань. Крім того, це пов'язано і з ефективність таких ударів противника.
У США запустять на орбіту Землі український наносупутник PolyITAN-HP-30. Його створили до 30-річчя Незалежності України. На борту ракети буде ще 113 одиниць корисного навантаження. Запуск наносупутника в космос відбудеться з мису Канаверал.
"Доправлення наносупутника PolyITAN-HP-30 у Сполучені Штати Америки для виведення його на орбіту Землі стало можливим завдяки спонсорській допомозі компанії "Боїнг Україна", підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту", - йдеться у повідомленні.
PolyITAN-HP-30, перебуваючи на орбіті Землі в умовах мікрогравітації, зазнає значних температурних навантажень. У процесі розроблення супутника науковці КПІ використовували компʼютерне моделювання, щоб визначити його оптимальні робочі температури.
Асоціація ритейлерів України повідомила, що декілька мереж українських аптек почнуть приймати криптовалюту. Покупці зможуть оплачувати товари за допомогою різних видів крипти. У Києві вже запустили ініціативу.
Ввести в обіг криптовалюту вирішив аптечний холдинг АНЦ. До нього входять аптеки мереж «Копійка», «Шар@» та АНЦ (Аптека низьких цін). Фактично, мережі стануть не тільки першими в Україні, хто почне приймати криптовалюту, але й першими в Європі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.