Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Старт ракети-носія має відбутися о 16:56 за київським часом
У вівторок, 3 січня, в Сполучених Штатах Америки запустять на орбіту Землі український наносупутник PolyITAN-HP-30. Його створили до 30-річчя Незалежності України. На борту ракети буде ще 113 одиниць корисного навантаження.
Як зазначили у Міністерстві освіти і науки України, запуск наносупутника в космос відбудеться з мису Канаверал. Старт ракети-носія Falcon-9 від компанії "SpaceX" має відбутися о 16:56 за київським часом.
"Доправлення наносупутника PolyITAN-HP-30 у Сполучені Штати Америки для виведення його на орбіту Землі стало можливим завдяки спонсорській допомозі компанії "Боїнг Україна", підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту", - йдеться у повідомленні.
PolyITAN-HP-30, перебуваючи на орбіті Землі в умовах мікрогравітації, зазнає значних температурних навантажень. У процесі розроблення супутника науковці КПІ використовували компʼютерне моделювання, щоб визначити його оптимальні робочі температури.
"Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів", - зазначають науковці.
З 16:00 за київським часом 3 січня 2023 року на офіційному YouTube-каналі Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського – розпочнеться пряма трансляція виведення на орбіту Землі в межах місії Transporter 6 з Мису Канаверал ракетою Falcon-9 компанії SpaceX 114 одиниць корисного навантаження, однією з яких буде український наносупутник PolyITAN-HP-30. Під час прямої трансляції проведуть інтерв'ю та інші заходи. Долучитися до трансляції можна за посиланням.
Оновлено о 17:54. У США пройшов успішний запуск у космос ракети-носія Falcon-9 з українським супутником на борту. Компанія SpaceX оприлюднила відео, на якому можна побачити запуск ракети з мису Канаверал у США.
Liftoff! pic.twitter.com/xH6ulPu0YM
— SpaceX (@SpaceX) January 3, 2023
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.