Поки чоловік сидів у тюрмі, на нього оформили мікрозайм: що вирішив суд

26 грудня 2022 року суддя Дзержинського районного суду Харкова з’ясовував, чи мав право постраждалий вимагати понад 2,5 мільйона морального відшкодування.

кредит
Чоловік, вийшовши на волю, дізнався про борг

У квітні 2018 року чоловік звернувся до суду щодо фіктивного кредиту. З компаній він вимагав 2,5 мільйони гривень моральної компенсації. 

Чоловіку ніхто не хотів давати кредит, хоча він не мав боргів. Він вирішив дізнатися, чому йому не дають гроші та подав запит до «Українського бюро кредитних історій». Виявилося, що хтось від його імені отримав 2082,30 гривень позики та тепер він має повернути кошти з процентами. 

Це начебто сталося 17 липня 2008 року. Проте постраждалий наполягав, що він не міг цього зробити, тому що з 3 квітня 2008 року по 25 грудня 2015 рік знаходився в місцях позбавлення волі. Тому угода, про яку він не знав, були «або злочином, або помилкою».

Чоловік розповів, що він неодноразово просив колекторів, які вимагали від нього погасити борг, розповісти де ж він його брав. Однак відповіді не отримав.

«Фіктивна інформація про непогашену заборгованість в УБКІ та погану кредитну історію створює йому негативну репутацію як клієнта. Діями (компаній), (чоловік) став потенційним боржником, який викликає сумніви у будь-якого банку або фінансового закладу», - вважав постраждалий.

Не очікуючи, поки фінансові компанії розберуться з його ситуацією, він подав позов до суду.

Що було у суді

Чоловік просив визнати угоду недійсною та відшкодувати 2 млн 532 тис. 096 грн. З такими вимогами він звернувся до «ОТП Банку», фірми «Українське бюро кредитних історій» та «Компанії з управління активами «ЕСКО-Капітал».

Представник кредитного бюро проти цього заперечив та заявив, що чоловік не надав доказів недійсності кредитного договору. До того ж в реєстрі боржників не було інформації щодо коштів, які чоловік мав повернути «ОТП Банку».

«Посилання (чоловіка) на завдану моральну шкоду вважає безпідставними, оскільки не зазначено, якими саме діями вона спричинена, в чому полягає, та з яких міркувань виходив (чоловік), визначаючи розмір такої шкоди», - заявив представник «Українського бюро кредитних історій.

Але на цьому суперечка не вичерпалася. Чоловік надав судді витяг зі звіту кредитного бюро, де буквами на бумазі було написано про борг. Тому постраждалий від позову не відмовився. Навпаки, він ще дужче звинувачував компанії у тому, що «не може повноцінно реабілітуватися та існувати в суспільстві, де йому незаконно привласнили статус боржника».

Що вирішив суддя

Суддя Дзержинського районного суду Харкова Денис Цвірюк витребував від «Компанії з управління активами «ЕСКО-Капітал» та від «ОТП Банку» належним чином засвідчену копію спірного договору.

Коли суддя вивчив звіт кредитного бюро, то побачив, що мова йшла про угоду не від 2008 року, а від 2009-го. Тому довелося заново просити банк та компанію надати інформацію вже за виправленими даними.

Однак в банку повідомили, що такої угоди з чоловіком в них немає. Те саме підтвердили й в кредитному реєстрі.

«(Чоловіком) не доведено обставини, на які він посилався, а також не було надано суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт укладення самого кредитного договору», - вирішив суддя Цвірюк.

Через це 26 грудня 2022 року він ухвалив рішення, за яким залишив чоловіка без мільйонів моральної компенсації. Це рішення набрало законної сили у лютому 2023 року.

Раніше Інформатор писав, що чоловік хотів стати менеджером обміну криптовалют, а отримав борги по онлайн кредитах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube