Подоляк також заявив, що в період стагнації війни люди стають трохи більш розчарованими й це має вплив на рейтинг президента
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що на фронті зараз відбувається "стагнація", однак це не вказує на безвихідну ситуацію. За його словами, є деякі фактори, які спричиняють застій. Зокрема, він згадує повільне постачання ресурсів України та повільне прийняття рішень щодо необхідних інструментів.
Про це Подоляк розповів в ефірі Radio TV. Він також наголосив на тому, що на лінії фронту зараз відбуваються виключно оборонні операції, а росія продовжує мобілізувати військові сили та збільшувати кількісний тиск. Також Подоляк вказав, що повільно вирішується питання щодо закриття неба. Це все, за його словами, впливає на своєрідний застій на фронті.
"Стагнація, я маю на увазі по лінії фронту. Ми бачимо, що дефіцит ресурсів не дозволяє все ж таки планувати ті чи інші ефективні наступальні операції тактично рівня", - сказав Подоляк.
Водночас він підкреслює, що стагнація — не означає безвихідної ситуації, де ви не знаєте, що робити у війні. За словами Подоляка, Україна розуміє, яка має бути стратегія та тактика в рамках цієї стратегії, і вона продовжує працювати в цьому напрямку.
Михайло Подоляк назвав два основних чинники, які сприяють стагнації на лінії фронту.
По-перше, він зазначає, що санкції проти росії не є достатньо ефективними, оскільки не обмежують російську економіку настільки, щоб перешкодити їй фінансувати війну. Росія має можливість витрачати суттєві суми на підтримку своєї військової діяльності, у тому числі на закупівлю додаткового озброєння та проведення мобілізації.
"Перше: це відповідно недопрацьовані санкції, на жаль. Тобто вони дозволяють Росії активно фінансувати в рамках 250−350 мільярдів доларів цю війну і, відповідно, закупляти додаткові амуніційні складові, додаткові чипи для побудови тих же ракет. Тобто санкції все ж таки сьогодні не обезжирюють російську економіку і дозволяють всій мілітарній компоненті активно продовжувати працювати на війну. А крім того, проводити рекрутинг, проводити додаткову мобілізацію, вони постійно це роблять", - заявив він.
По-друге, Подоляк вказує на проблеми з постачанням зброї Україні. Це охоплює постачання дронів, снарядів і ракет, а також недоліки в інвестиціях у виробництво зброї.
"Це дрони, це снаряди чи часткова компенсація шляхом відповідних дронів снарядного дефіциту, суттєве збільшення інвестиції у снарядне виробництво. Ми ж бачимо, що це все повільно рухається. Так само далекобійна ракета, яка має розв'язувати питання логістичного забезпечення", - додав Подоляк.
Михайло Подоляк також розглядає зв'язок між зниженням рейтингу президента Володимира Зеленського та ситуацією на фронті, яка перебуває у періоді стагнації. За його словами, у період стагнації війни громадяни відчувають певне розчарування, оскільки неясно, яким буде подальший розвиток подій та чи буде достатньо зброї для захисту. Це розуміння виборцями того, як президент поводиться в умовах війни, може впливати на їхню довіру до нього та, відповідно, на його рейтинг.
"Президент Зеленський активно себе поводить з точки зору пояснення війни як такої. Тобто бере на себе багато відповіданості, тобто він завжди у центрі подій і завжди це коментує. І, безумовно, люди асоціюють. Наприклад, сьогодні ми маємо період війни, який називається стагнація. У цій стагнації люди трошки більш розчаровані — тому, що не зрозуміло, як завтра будуть відбуватися події, чи буде у нас достатньо зброї, чи будемо ми просуватися по лінії фронту і так далі", - пояснив Подоляк.
На думку глави Міністерства закордонних справ України Дмитра Кулеби, Україні необхідно посилення протиповітряної оборони. За його словами, саме нестача зброї від західних партнерів ускладнює ситуацію на фронті. Кулеба закликав якнайскоріше допомогти Україні.
У ЗСУ вважають, що Україні не вистачає живої сили. Окрім цього, молодший сержант ЗСУ у відставці Юрій Гудименко заявив, що росіяни знову ж таки користуються тим, що українському війську не вистачає зброї, а саме — снарядів та піхоти.
Президент Зеленський неодноразово закликав Захід посилити допомогу, щоб захистити українців. Він наголошував, що країні потрібна ППО, а також рішення щодо прискорення передачі винищувачів F-16.
Нагадаємо, британське видання The Economist вважає, що рф готує новий масштабний наступ на Україну. За даними журналу, він розпочнеться уже влітку.
Також повідомлялося, коли наступить критична фаза у війні. У Welt прогнозують, що це станеться у 2024 році. Причина цьому — знову ж затримка постачання зброї Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.