"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Одна з причин, яка дасть провести вибори під час війни - їх практично неможливо організувати на передовій
В Україні неможливо провести вибори під час війни. І на це є декілька вагомих причин. Зокрема, це заборонено законодавством, а ще величезна кількість українців виїхала закордон.
Про це в ефірі "Сніданок з 1+1" заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Він назвав п'ять основних причин, чому вибори під час війни - погана ідея.
"По-перше, у нас дійсно воєнний стан. У нас дійсно мільйон людей, які сьогодні мають відношення до того, що відбувається на передньому краї. Організувати вибори там практично неможливо. Президент про це чітко говорить - якщо будуть спостерігачі, які зможуть сидіти в окопах", - заявив радник.
За словами Подоляка, другою причиною "проти" виборів є постійні атаки росії. А третя причина - агітаційна.
"Як проводити агітацію? В нас не контрактна, а мобілізована армія. Люди мають право висувати свої кандидатури, проводити певні заходи інформаційного реагування. Як ми можемо ці їхні права забезпечити?", - наголосив Подоляк.
Також в можливих виборах не візьме участь величезна кількість тимчасово переміщених людей. Це приблизно понад 14 мільйонів українців.
"Це навіть не сім мільйонів, про які говорять всесвітні організації, це понад 14 мільйонів, якщо ще брати внутрішньо переміщених. Яким чином провести в такі короткі терміни перереєстрацію реєстру виборців?", - пояснив Подоляк.
І остання причина, за словами радника, - це питання ціни проведення виборів. Раніше у Міністерстві фінансів України заявляли, що переконані в тому, що немає підстав передбачати кошти на проведення виборів у 2024 році.
Востаннє вибори проводились у 2019 році. Відповідно, наступного разу вони мали б відбутися у 2024 році: навесні - президентські, а восени - парламентські. Однак під час воєнного стану вибори не проводяться, оскільки це заборонено законодавством. Рішення про обрання президента та нардепів має бути ухвалене вже після припинення воєнного стану.
Після того, як на Заході почалися з'являтися заклики до проведення виборів в Україні під час війни, на них відреагував Володимир Зеленський. Президент вважає проведення виборів під час війни не дуже доречним. За його думкою, це відверне увагу українців від найважливішого: ситуації на фронті. Втім, особисто він хотів би проведення виборів. Ідея зробити це у 2024 році йому подобається. Але, якщо західні спостерігачі відправляться в окопи до воїнів.
"Найголовніше - давайте ризикувати тоді разом. Спостерігачі повинні бути в окопах... На передову ми маємо відправити спостерігачів, щоб наші вибори були легітимними для всього світу. Це абсолютно справедливо", - заявив голова держави, вочевидь коментуючи недавні слова американського сенатора Ліндсі Грема щодо необхідності проведення виборів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.