Подачками кремль не заспокоїти: Боррель вважає, що в небезпеці сама ідея ЄС

У Брюсселі стурбовані тим, що виборці оберуть популістські партії до Європарламенту через страх війни на своєму кордоні

Жозеп Боррель
В Євросоюзі бояться, що програш Києва може спричинити загибель ЄС

У Євросоюзі вважають, що путінська агресія може призвести до зростання популярності політичних сил, які пропонуватимуть виборцям різноманітні плани примирення з москвою коштом України. Брюссель занепокоєний негативними наслідками, аж до розвалу ЄС, які може спричинити перемога кремля у війні. Щоб уникнути катастрофи, Захід повинен у максимально стислі терміни мобілізувати всі свої сили для допомоги Києву.

Про це заявив верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель в інтерв’ю The Guardian. Він додав, що не бачить жодних ознак того, що росія шукає шляхи для примирення на прийнятних умовах. Більш того, путін навряд погодиться припинити бойові дії, навіть якщо віддати йому всю захоплену територію.

Боррель вважає, що в Україні на карту поставлено саме існування Європейського Союзу. Атмосфера страху створює сприятливі умови для того, щоб верх отримали популісти. За словами головного дипломата Євросоюзу, вибори до Європейського парламенту в червні можуть стати такими ж доленосними для всієї Західної цивілізації, як і президентські перегони в США.

«Можливо, це той момент, коли ми повинні поглянути на небезпеку, що виходить від великої держави, яка загрожує нашій демократії, яка загрожує самій Європі, а не лише Україні. І якщо ми швидко не змінимо курс, якщо ми не мобілізуємо всі свої можливості, це дасть змогу путіну виграти війну в Україні», — наголосив Боррель.

Розквіт популізму в ЄС

Мігрантська криза, яка виникла через війни на Близькому Сході, а також російсько-українська війна та санкції боляче вдарили по Європі.  Негаразди та нестабільність, яку породили зовнішні чинники, сприймаються за прорахунок ліберальних урядів, які правили досі. Це спричинило до росту переважно ультраправих популістичних сил, які здебільшого виступають за зменшення допомоги Україні.

Європейські столиці неодноразово висловлювали своє занепокоєння «путінізацією» країн ЄС. Значною мірою для того, щоб обмежити ріст популярності ультраправих, Євросоюз ввів антиміграційні зміни до законодавства, покликані знизити ризики міжетнічних зіткнень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube