Підозрюваний переховується від слідства та суду на території росії
Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало новий етап розслідування щодо Володимира Сівковича, колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) за часів екс-президента-втікача Віктора Януковича. 20 лютого, в День пам'яті Героїв Небесної Сотні, йому було пред'явлено обвинувачення у сприянні організації нападу на студентів під час подій на Майдані.
За інформацією ДБР та Офісу Генпрокурора, у жовтні 2013 року відбулася зустріч між Сівковичем та секретарем радбезу рф Миколою Патрушевим в Одесі, в рамках консультацій делегацій РНБО обох країн. Під час цієї зустрічі Сівкович отримав настанови щодо подальших провокацій проти України та придушення можливих протестів через відмову від асоціації з ЄС.
Внаслідок цього 55 учасникам мирного мітингу на Майдані було заподіяно тілесні ушкодження, понад 300 людей тікати з центру Києва та переховуватись у Михайлівському соборі. Це призвело до соціально-політичної кризи та масових протестів проти уряду.
Ситуація після подій на Майдані ускладнила консолідацію влади щодо протидії гібридній війні та анексії територій російською федерацією. Дії Сівковича стали підставою для російської окупації частини території України, йому доведеться відповідати за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України "Державна зрада" з максимальним покаранням - 15 років позбавлення волі. Наразі підозрюваний переховується на території держави-агресора.
10 червня 2020 року Володимира Сівковича оголосили у міжнародний розшук. У липні 2022 року ДБР повідомило Сівковичу про підозру в держзраді.
У квітні 2023 року СБУ і ДБР оприлюднили нові докази роботи Кулініча і Сівковича на фсб росії. Правоохоронці опублікували перехоплення розмови. У грудні 2023 року СБУ повідомила, що завербований фсб Сівкович координував інформаційні диверсії Шуфрича.
У суспільстві часто поширена думка: «Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?». Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни - Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю - буде цікаво
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.