За підсумками зустрічі глав України, Чехії та Словаччини прийняли спільну декларацію про підтримку інтеграції нашої держави у європейську і євроатлантичну спільноти, а також домовились про спільне виробництво зброї та літаків
Президенти Чехії та Словаччини прибули до Києва для переговорів з українським главою Володимиром Зеленським, а за підсумками спільної зустрічі глави країн прийняли ряд стратегічних рішень щодо спільного виробництва літаків та озброєнь, а також підтвердили європейські і євроатлантичні прагнення України, затвердивши спільну декларацію. Також президент України розповів подробиці розмови з лідером Китаю.
Три президенти підписали спільну декларацію щодо підтримки української європейської та євроатлантичної інтеграції.
Я висловлюю свою вдячність Словаччині та Чехії за підтримку нашої держави в європейській та євроатлантичній інтеграції. Ми підписали спільну декларацію, де закріплено відповідні принципи, - зазначив Зеленський на прес-конференції після зустрічі з колегами.
Президент України також висловив подяку лідерам і народам Словаччини та Чехії за спільну боротьбу за свободу та захист життя людей.
Чеський лідер Петр Павел повідомив, що Україна та Чехія готують шість спільних проєктів з виробництва зброї, боєприпасів, ремонту танків, навчальних літаків та зможуть повністю здійснювати виробничі роботи на українській території.
У рамках цих проєктів передбачається передача технологій та устаткувань на територію України, щоб забезпечити її участь у виробництві.
Крім того, Петр Павел зазначив, що співпраця між країнами буде поглиблюватися не лише у галузі військової допомоги, але й у сфері комерції та інших сферах, включаючи енергетику, економіку, транспортну інфраструктуру та житлове господарство. Чехія також готова надавати підтримку та допомогу відновленню України, зокрема в Дніпрі та області.
Радий тому, що в цих питаннях ми досягли згоди з паном Зеленським. Ми досягли розуміння, що співпраця має бути і що ми повинні швидко рухатися, щоб її реалізувати... Відновлення України має відбуватися вже зараз, - повідомив президент Чехії.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що росія повинна програти у цій війні, а військове керівництво країни-агресора має понести відповідальність за скоєні злочини, щоб не допустити повторення війни на інших теренах у майбутньому.
Сьогодні ми говорили передусім про те, як зупинити державу-терориста та притягти до справедливої відповідальності всіх російських терористів і вбивць. Це наше головне завдання – для всіх у Європі, для всіх у вільному світі. Росія повинна програти в цій війні, а її керівництво повинно бути засуджене за злочин агресії та геноцид проти українців, щоб іншим народам не довелося проходити через те, що російський терор приніс українцям, - підкреслив президент
Зеленський поінформував колег про ситуацію на полі бою та окреслив перспективи, які Україна має зараз. Він додав, що кожне штучне оборонне обмеження для України – це лише чергова терористична можливість для росії.
Говорили ми сьогодні й про політичні можливості, які створені Україною та партнерами для прискорення миру. Я поінформував про наші зусилля для реалізації української формули миру. Вдячний Словаччині та Чехії за повну підтримку нашої позиції щодо справедливого й сталого миру для України, - підкреслив президент.
Під час телефонної розмови з китайським лідером Сі Цзіньпіном, президент Володимир Зеленський обговорював залучення Пекіна до мирних ініціатив України. Він також наголосив на необхідності підтримки суверенітету країни.
Зеленський зазначив, що для України дуже важливо залучити до свого формату якомога більше країн світу, які б могли допомогти тиснути на російську федерацію з метою відновлення миру та територіальної цілісності країни. Він також підкреслив, що під час розмови з китайським лідером обговорювалися важливі питання безпеки, але не було обговорено майбутніх зустрічей.
Президент відзначив, що китайська сторона поважає територіальну цілісність України та інші принципи, що були висловлені під час розмови.
У нас відбулась важлива розмова. Що стосується майбутньої зустрічі, про це не говорили. Що стосується важливих речей, про які ми говорили, то в першу чергу вони стосувалися безпеки. Для нас дуже важливо залучити в наш формат, нашу формулу миру якомога більше країн світу, які б могли потім тиснути на російську федерацію, щоб відновити мир, відновити нашу територіальну цілісність, - розповів Зеленський.
21 квітня Павел заявив, що переговори щодо вступу України до Євросоюзу необхідно розпочати вже цього року. Він зазначив, що вступ країни до ЄС відповідає інтересам Чехії, тому Прага наполягатиме на тому, щоб переговори розпочалися у 2023 році.
До цього, 19 квітня, президент Чехії розповів про перспективи вступу України до НАТО. За його словами, це можливо здійснити лише тоді, коли закінчаться бойові дії. Також Павел додав, що країнам Заходу необхідно надавати Україні тривалу підтримку.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Чехія модернізує танки Т-72 і передасть їх Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.