Російська дипломатична дихотомія
Після перемовин по зерну росія вдарила по Одесі. Як повідомляє Інформатор, 23 липня, в Одесі та області пролунало близько 6 вибухів. Більшу частину ракет збили ППО, але є приліт. Росія цілеспрямовано била по Одеському морському торговому порту. І сталося це наступного дня після підписання «стамбульської угоди» щодо вивезення українського зерна.
Це вже стає традицією, коли агресор після поразки на полі бою або на дипломатичному фронті починає нарощувати обстріли об’єктів цивільної інфраструктури.
Інформатор зібрав думки експертів щодо причин ракетного обстрілу Одеси, оскільки протягом минулого тижня ООН та Туреччина намагалися домовитися з росією щодо режиму тиші під час вивезення зерна з українських портів.
Те, що ракетні обстріли з боку росії по території України посилюються щоразу після міжнародних перемовин щодо росії або після поразки армії агресора на полі бою, помітили всі. Як пише у своєму Telegram-каналі політолог та журналіст Юрій Романенко, така поведінка російської федерації була очікуваною.
«Я особливо не коментував учора зернову угоду, а ранок засвідчив, що правильно робив. 5 ракет збили на підльоті до Одеси та одна прилетіла до порту. Саме так працюють угоди із росією», - зазначає Романенко.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак, який 13 липня брав участь у перемовинах щодо розблокування українського зерна у портах, теж розглядає цей теракт росії як порушення попередніх домовленостей.
«Росіяни обстріляли Одесу ракетами. Вчора Україною було домовлено про експорт зерна морем, а сьогодні росіяни б’ють по Одеському порту. Це російська дипломатична дихотомія», - коментує Єрмак трагічну подію.
За словами народного депутата України Олександра Качури, Україна вимушено пішла на якісь домовленості щодо експорту власного зерна, а росія знову довела всьому світу, що вона держава-терорист.
У Міністерстві закордонних справ України вже теж відреагували на ракетний обстріл портового міста, назвавши терористичний акт рф «плювком путіна в обличчя ООН і Туреччини».
Загалом передбачалося, що перші судна з розблокованих портів можуть піти протягом чотирьох днів. 22 липня у Стамбулі представники України, ООН та Туреччини підписали договір щодо розблокування трьох морських портів: Одеса, Чорноморськ, Південний. Подібна угода була підписана і російською стороною, але вже сьогодні стало зрозуміло, що взяті на себе зобов’язання росія виконувати не збирається.
Як передає Forbes, посилаючись на учасника переговорів, заступника міністра інфраструктури Юрія Васькова, домовленості передбачали такі наступні кроки:
Проте як все відбуватиметься зараз - після ракетного обстрілу Одеси - велике питання.
Нагадаємо, що «зернова угода» не передбачає перемир'я, розмінування узбережжя і моря також не буде, але фахівці повинні визначити фарватери, якими слідуватимуть зерновози.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.