Плями, від яких неможливо відмитися: дівчата по всьому світу запустили в TikTok тренд, у якому розповідають про сексуальне насильство

Поки одні посилено намагаються потрапити в слова, відкриваючи рот під фонограму, інші — «розкривають» важливі соціальні теми й хочуть, щоби їхню історію почули.

Плями, від яких неможливо відмитися: дівчата по всьому світу запустили в TikTok тренд, у якому розповідають про сексуальне насильство

Дивлячись на всі ці ідіотські челленджи, розпакування, розіграші, безглузді танці й пародії, TikTok складно сприймати всерйоз. Ось і виходить, що поки одні посилено намагаються потрапити в слова, відкриваючи рот під фонограму, інші — «розкривають» важливі соціальні теми й хочуть, щоби їхню історію почули.

Іншого разу, між черговим пранком і рецептом свинячих реберець, вам попадеться відео, на якому дівчата залишають відбиток слідів рук на своєму тілі. На тлі — пісня Джордана Суасте «Hateful Love». Таким чином, не промовляючи ні слова, кожна з них розповідає свою історію, яка сталася у когось в 5, у когось в 12 років, у когось — вже у свідомому віці. Історію про те, як вони піддалися сексуальному або фізичному насильству.

Сліди на тілі — плями, від яких кожна з дівчат навряд чи зможе відмитися. Саме тому вони говорять про те, що з ними сталося, щоби спробувати захистити від цього вас. І важливо їх чути, тому що TikTok — це не тільки про жарти, сміх і дурні розіграші, а про підтримку один одного.

 

Трохи статистики: за даними ВООЗ, приблизно кожна третя жінка (30 %) у світі протягом свого життя піддається фізичному та/або сексуальному насильству з боку партнера або сексуальному насильству з боку іншої людини. Майже третина (27 %) жінок у віці від 15 до 49 років, які перебували у відносинах, кажуть, що протягом життя хоча б один раз піддавалися фізичному та/або сексуальному насильству в тій чи іншій формі з боку свого інтимного партнера.

У всьому світі до 38 % всіх вбивств жінок здійснювали їхні інтимні партнери. Крім насильства з боку інтимного партнера, 6 % жінок піддавалися сексуальним посяганням із боку осіб, з якими вони не перебували в інтимних відносинах. Також важливо зазначити, що, згідно зі статистикою, насильником частіше виступають чоловіки. Більш докладно про це ви можете прочитати тут.

Незважаючи на те, що про такі речі не завжди легко говорити вголос, мовчати й терпіти як фізичне, так і моральне насильство з боку, здавалося б, коханої людини не варто. У першу чергу, дзвонити слід у поліцію, за телефоном «102», проте надати допомогу можуть і кілька інстанцій.

Крім лінії «102», в Україні працює лінія безоплатної правової допомоги 0–800–213–103. Додаткові номери і служби допомоги ви можете знайти тут. Основні з них:

  • Національна поліція України: 102;
  • Урядова «гаряча лінія» для людей, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за статевою ознакою, насильства стосовно дітей: 15–47;
  • Національна «гаряча лінія» громадської організації «Ла Страда — Україна» щодо запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 (800) 500–335, 116–123;
  • Безоплатна правова допомога Міністерства юстиції України: 0 (800) 213–103;
  • Чат-бот МВС в Telegram;
  • «Гаряча лінія» ініціативи «Пані Патронеса»: (099) 632–77–01.

Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-платформу «Мені здається», де постраждалі від домашнього насильства можуть розповісти свої історії.

Також ми розповідали, що таке домашнє насильство, і як діяти, якщо вас торкнулася ця проблема.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube