Плани РФ вдарити по ядерних об'єктах України: в Міненерго оцінили масштаб небезпеки і звернулися до МАГАТЕ

У відповідь на підготовку атак Росії на об'єкти атомної енергетики українське Міненерго закликає міжнародні інституції терміново активізувати моніторинг для запобігання ядерним інцидентам

Рафаель Гроссі, ядерні об'єкти України
МЗС України закликає МАГАТЕ до дій через підготовку РФ до атак

Атаки Росії на критично важливі підстанції українських атомних електростанцій становлять серйозну загрозу для радіаційної безпеки всього європейського континенту. Подібні атаки матимуть глобальні наслідки. Тому у Міністерстві енергетики України закликали забезпечити якнайшвидшу постійну розширену присутність місій на всіх відповідних обʼєктах.

Таку позицію висловили в Міністерстві енергетики України, реагуючи на недавнє попередження МЗС щодо можливих атак.

"Атаки Росії на критичні для АЕС підстанції загрожують радіаційній безпеці всього європейського континенту. Закликаємо МАГАТЕ пришвидшити розгортання моніторингових місій на ключові для функціонування АЕС підстанції", - зазначається в офіційному повідомленні Міненерго.

Нагадаємо, що, за даними української розвідки, Росія планує удари по об’єктах атомної енергетики. Зокрема, націлюється на відкриті розподільчі пристрої та електропідстанції, які є критичними для безпечної експлуатації АЕС. Міністерство закордонних справ підкреслило, що пошкодження цих об'єктів може призвести до серйозного ядерного інциденту з катастрофічними наслідками для регіону.

Дії МАГАТЕ: хронологія реагування на ядерні загрози в Україні

27 серпня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі відвідав Курську атомну електростанцію. Цей візит відбувся на фоні заяв правителя Росії Володимира Путіна про нібито спроби атак ЗСУ на атомний об’єкт. Гроссі під час візиту відзначив небезпеку ядерного інциденту, що підтверджує загрозу для регіону.

4 вересня Гроссі відвідав окуповану росіянами Запорізьку атомну електростанцію. На відео, оприлюдненому росіянами, Гроссі вітається з окупантами - посміхається, тисне їм руки та обіймається. Він також каже, що "радий їх бачити" там. Після візиту на об'єкт він повідомив, що градирня на станції, пошкоджена внаслідок пожежі в серпні, потребує знесення, оскільки більше не придатна для експлуатації. Цей візит підкреслив нагальність вирішення проблем, пов’язаних із безпекою атомних об’єктів в Україні.

20 вересня на генеральній конференції МАГАТЕ ухвалили резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні, закликавши Росію негайно деокупувати Запорізьку АЕС. Президент України Володимир Зеленський висловив подяку МАГАТЕ за підтримку та акцентував на використанні Росією цієї атомної станції як військової бази для шантажу міжнародної спільноти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube