Три українські АЕС повністю не відновили з'єднання з лініями електропередач – МАГАТЕ

Україна отримає необхідні запасні частини для аварійних дизель-генераторів на Південноукраїнській АЕС

МАГАТЕ в Україні
МАГАТЕ в Україні

Рівненська, Південноукраїнська й Чорнобильська АЕС ще не відновили з'єднання з усіма зовнішніми лініями електропередачі, яке вони втратили внаслідок масштабних обстрілів 26 серпня. Про це 5 вересня повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії.

Групи МАГАТЕ, розміщені на Рівненській та Южно-Українській АЕС, а також на Чорнобильській АЕС, повідомили, що ці об'єкти ще не відновили підключення до всіх своїх зовнішніх ліній електропередач після широкомасштабних воєнних дій 26 серпня, спрямованих на електричні підстанції, важливі для ядерної безпеки . Групи також повідомляли про повітряні тривоги у більшості днів минулого тижня”, - йдеться в повідомленні. 

На Хмельницькій АЕС група МАГАТЕ почула безпілотники та постріли рано-вранці в середу, 4 вересня, і отримала наказ сховатися. ХАЕС та Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) повідомили МАГАТЕ, що безпілотники пролетіли за кілька кілометрів від станції.

Цього тижня МАГАТЕ підписало угоду з Францією та українським «Енергоатомом» щодо підтримки українських АЕС. Україна отримає необхідні запасні частини для аварійних дизель-генераторів на Південноукраїнській АЕС. У разі втрати зовнішнього електропостачання АЕС покладаються на таке обладнання для забезпечення електропостачання для продовження безпечної та надійної експлуатації. Їхнє технічне обслуговування та функціональність, включаючи наявність запасних частин, мають важливе значення для забезпечення належного функціонування та запобігання ядерній аварії через втрату зовнішнього електропостачання. Таку допомогу також надали Україні 2023 року.

Як раніше повідомляв Інформатор, в ході останнього масованого удару росіян 26 серпня основними цілями були трансформаторні підстанції, через які вироблена електроенергія з АЕС, ТЕС, ГЕС постачається у мережу та надходить споживачам. Через пошкодження підстанцій 26 серпня навіть було вимкнено 3 енергоблоки Рівненської АЕС та 1 на Південноукраїнській АЕС у Миколаївській області, ця АЕС значно скоротила потужності виробництва. Через пошкодження росіянами розподільчих підстанцій АЕС не могли транспортувати всю вироблену ними електроенергію споживачам та опинилися на межі ядерної аварії - довелося обмежити виробництво електроенергії. 

Чорнобильська АЕС наразі не працює. Реактори ЧАЕС типу РВПК (РДМК) будувалися за застарілими та недосконалими технологіями, тому на них так часто траплялися аварії: професор Людвіг Литвинський та експерти з енергетики вважають ризики завеликими. Детальніше читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube