Громадський рух бізнесу "Маніфест 42" скасував анонсовану на 1 лютого 2024 року акцію на знак протесту проти "свавілля тилових силовиків щодо бізнесу"
Громадський рух бізнесу "Маніфест 42", який погрожував владі всеукраїнським страйком 1 лютого на фоні затримання інвестиційного банкіра Ігоря Мазепи, після сплати ним застави і виходу на волю, скасував попереджувальну акцію. Вказується, зокрема, що бізнес планував протестувати проти "свавілля тилових силовиків щодо бізнесу". А відмовився від страйку, мовляв, через позицію Зеленського, зустріч представників влади з бізнесом, а також рішення РНБО.
У заяві "Маніфест 42" зазначається, що бізнес погодився з позицією президента України, який зафіксував проблеми сумнівних з точки зору закону й суспільної моралі "маски-шоу" на українських підприємствах з боку тилових силовиків. Після цього були здійснені кроки юридичного характеру, внаслідок яких підприємець Ігор Мазепа вийшов із СІЗО, йдеться у заяві.
Водночас підприємці відзначили суттєві ризики, які можуть вплинути на ефективність напрацьованих рішень. У цьому зв'язку "Маніфест 42" очікує від влади:
22 січня президент України Володимир Зеленський визнав, що між владою та бізнесом справді виникли складнощі. Він повідомив, що представники бізнесу, деякі з яких скаржилися на тиск влади, реагуючи на арешт Ігоря Мазепи, зустрілися з членами Кабінету міністрів. Розмова виявилась складною. Зараз напрацьовують певні пропозиції, які передадуть у Раду національної безпеки й оборони. Вже 23 січня Зеленський повідомив про важливе рішення РНБО. Йдеться про ухвалення рішення щодо економічної безпеки та стабільності у період триваючого воєнного стану в країні та створення Ради з підтримки підприємництва, аудит зареєстрованих справ щодо бізнесу тощо.
Нагадаємо, що основними вимогами підприємців "Маніфест 42" до уряду були: обмеження зловживань під час обшуків, арешту рахунків і майна під час війни. Також підприємці вимагали позбавити всі органи, окрім БЕБ, повноважень з розслідування економічних злочинів.
Нагадаємо, власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня на кордоні з Польщею - він їхав на економічний форум у Давос. Його підозрювали у незаконному заволодінні землями, розташованими біля Київської ГЕС, що є частиною критичної інфраструктури країни. Потенційні матеріальні збитки у цій справі оцінювали у 7 млн гривень. Також у Черкаській області спалили будинок Мазепи.
Суд призначив Мазепі арешт з альтернативою застави у 349 млн гривень - що значно перевищує суму, яку він нібито відмив на оборудках. Його брату, Юрію Мазепі, якого також звинувачують у махінаціях, також обрали запобіжний захід у вигляді арешту із заставою 44 млн гривень. Піля того, як апеляційний суд зменшив розмір застави Ігоря Мазепи з 349 млн грн до 21 млн грн, він 23 січня вийшов з СІЗО під заставу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.