Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Згідно з даними, отриманими експертами МАГАТЕ, станом на ранок 11 червня, рівень води біля Запорізької теплової електростанції став 11,27 метра
Підрив росіянами дамби Каховської ГЕС призвело до стрімкого падіння рівня Каховського водосховища, що загрожує безпеці Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). В МАГАТЕ говорять, що рівень води поблизу Запорізької теплової електростанції (ЗТЕС) продовжує падати. На ранок 11 червня, він становив 11,27 метра, порівняно з майже 17 метрами до прориву дамби.
Про це йдеться в заяві МАГАТЕ. Генеральний директор агентства Рафаель Гроссі закликає надати доступ експертам МАГАТЕ до місця поблизу ЗАЕС, щоб з’ясувати причину значної розбіжності між різними вимірами висоти резервуара (який постачає воду для охолодження шести об’єктів, реакторів і сховищ відпрацьованого палива АЕС).
В МАГАТЕ говорять, що висота продовжує падати в інших частинах величезного резервуара, спричиняючи можливу різницю приблизно на два метри порівняно з рівнем біля ЗТЕС. Висота рівня води є ключовим параметром для безперебійної роботи водяних насосів, додали в агентстві.
"Цілком можливо, що ця розбіжність у виміряних рівнях викликана ізольованою водоймою, відокремленою від більшої частини водойми. Але ми зможемо знати лише тоді, коли отримаємо доступ до теплоелектростанції", - сказав генеральний директор Гроссі.
В МАГАТЕ додали, що попри те, що ЗАЕС не виробляє електроенергію вже кілька місяців, вона все ще потребує доступу до води та електроенергії для охолодження та виконання інших важливих функцій, а також для уникнення ризику потенційного розплавлення палива та викиду радіоактивного матеріалу.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що вибух на Каховській ГЕС може порушити систему охолодження Запорізької АЕС. Якщо так станеться, може настати ядерна катастрофа не лише для України, а й для всього світу.
Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк також заявив, що ситуація може вийти з-під контролю в будь-який момент, і мешканцям Енергодара порадив залишити місто.
Раніше повідомлялося, що Рафаель Гроссі збирався відвідати Запорізьку АЕС, щоб оцінити безпеку станції. Він говорив, що якщо рівень води у резервуарі, який використовується для охолодження реакторів ЗАЕС, впаде нижче 12,7 метра, то її вже не вдасться продовжувати туди закачувати. А це може призвести до виходу з ладу аварійних дизельних генераторів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.