Президент України у вечірньому зверненні заявив, що Росія продовжує запускати тисячі дронів та ракет, для виробництва яких потрібні мікросхеми, мікроконтролери та інші деталі, що надходять із-за кордону
У вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія продовжує нарощувати інтенсивність атак на Україну з використанням іранських дронів типу "Шахед" та ракет. Для виробництва цієї зброї активно застосовуються компоненти західних країн. За словами президента, протягом жовтня Росія запустила понад 2 тисячі "Шахедів" у бік українських міст, що означає використання понад 170 тисяч компонентів, які мали бути заблоковані для експорту до Росії.
Зеленський підкреслив, що кожна схема обходу санкцій проти Росії є злочином, який сприяє глобальній загрозі та зміцнює режими в Ірані та Північній Кореї. За його словами, лише спільними міжнародними зусиллями можна протидіяти цій загрозі та закрити можливості для обходу санкцій.
"Мікросхеми, мікроконтролери, процесори, багато різних деталей, без яких просто був би неможливий цей терор. Все це постачається в Росію з-за кордону. І це, на жаль, від компаній з Китаю, Європи, Америки - багато мікровнесків у постійний російський терор", - сказав президент у вечірньому зверненні.
В той же час президент подякував українським військам, які щодня захищають країну від "Шахедів" та ракетних атак. Однак наголосив, що для зупинки російських ударів необхідно посилити контроль за експортом спецкомпонентів.
Наприкінці липня 2024 року директорка Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор, повідомила, що у російських ракетах та безпілотниках виявлено компоненти, виготовлені більш ніж у 20 країнах. Серед них – Китай, Німеччина, Японія, США, Нідерланди, Швейцарія та інші. За словами Наталії Нестор, експерти інституту досліджують практично всі типи російських ракет, які використовуються для атак на Україну, включаючи "Іскандер", "Кинджал", "Калібр", Х-101, Х-55 та Х-59. Окрім ракет, також аналізуються ударні безпілотники типу Shaheed-136 і Shaheed-121, які активно застосовуються Росією, а також розвідувальні БПЛА, такі як "Картограф", "Орлан-10" і Supercam.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ще у березні 2024 року закликав міжнародну спільноту посилити санкції та припинити постачання компонентів для російських ракет. Водночас повідомлялося, що Індія постачає Україні артилерійські снаряди через європейські країни, зокрема Чехію та Італію.
2 листопада Київ знову став мішенню для атаки російських дронів типу "Шахед". Під час нічної атаки та вранці уламки збитих дронів завдали значних пошкоджень у шести районах столиці, зокрема в Солом'янському та Святошинському районах. У Святошинському районі виникла пожежа у багатоквартирному будинку, а в Солом'янському постраждали вікна й автомобілі мешканців. Загалом зафіксовано десятки постраждалих.
Очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко закликав мешканців залишатися в укриттях під час повітряних тривог, які тривали понад шість годин. За даними ППО було збито 39 ворожих дронів, але деякі з них все ж досягли своїх цілей. Також внаслідок атаки в Київській області виникли перебої з електропостачанням. Російські війська продовжують використовувати тактику атаки хвилями, намагаючись знайти слабкі місця в українській системі ППО.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.