Брехав так, що ТЦК самі від нього відмовлялися: як суд вирішив покарати хитрого ухилянта

Військовозобов'язаного возили у 5 різних військових частин, проте він постійно скаржився на свій стан здоров'я та алкозалежність

Мобілізація
Чоловік понад рік ухилявся від мобілізації завдяки своїй брехні

У Хмельницькій області засудили чоловіка, який понад рік уникав мобілізації. У ТЦК заявили, що винахідливий чоловік у військових частинах розповідав, що зловживає алкоголем та має погане здоров'я, через що його не брали на службу. В результаті він отримав 1 рік іспитового терміну.

Про це йдеться у вироку Ізяславського районного суду Хмельницької області. За даними суду, чоловіка визнали придатним до військової служби. Він отримав повістку та повинен був 1 березня 2023 року прийти до ТЦК, проте понад рік ухилявся від мобілізації.

На суді чоловік провину визнав та пояснив, що "отримав повістку про виклик на 01.03.2023 для проведення призову за мобілізацією та відправлення до військової частини для проходження військової служби, проте вважаючи, що за ним мали приїхати працівники ТЦК - не з'явився". Чоловік додав, що хотів добровільно мобілізуватись, проте жодна військова частина його не брала на службу.

Натомість працівник ТЦК пояснив на суді, що чоловіка возили у 5 різних військових частин, проте він "постійно скаржився на свій стан здоров'я, вказував, що на його утриманні перебуває матір похилого віку, а також розповідав про залежність від алкогольних напоїв". Таким чином його відмовлялись брати на службу.

Суд врахував, що у чоловіка є мати 1940 року народження та те, що він дійсно добровільно погодився на мобілізацію, але військові частини не прийняли його на службу. Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та засудив до 1 року іспитового терміну.

Чи можуть ухилянти безкінечно платити штрафи й не з’являтися за повісткою

Як повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, військовозобов'язаним громадянам, які налаштовані на постійну сплату штрафу по неявці за повісткою, не вдасться уникнути мобілізації. Сплата штрафу не скасовує військового обов'язку у період мобілізації в Україні. Відтак, слідом за адміністративним штрафом цілком може наступити й кримінальна відповідальність за злісне ухилення від військової служби.

Речник Полтавського ТЦК та СП нагадав, що перша неявка за повісткою передбачає штраф в одному розмірі, а якщо військовозобов'язаний не з'являється за повісткою, врученою повторно - це інший штраф та інша санкція відповідальності. Якщо ж громадян свідомо порушує мобілізаційне законодавство, ухиляючись від мобілізації, - він може цілком загриміти у в'язницю.

Нагадаємо, електронне вручення повісток може стати реальністю. Інформатор проаналізував закон про мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube