Пішов не в батька: що відомо про Тараса Чорновола, який атакував наречену загиблого "Да Вінчі"

Колишній нардеп свого часу очолював виборчий штаб Януковича. Тепер він тиражує в соцмережах пости про "зраду" Зеленського.

Тарас Чорновіл
Чорновіл тиражує конспірологічні теорії

Тарас Чорновіл - екс-нардеп, син одного з ініціаторів проголошення незалежності України Вʼячеслава Чорновола - за свою карʼєру встиг побувати в протилежних політичних таборах. Він був і в "Партії регіонів", і в "Нашій Україні", підтримував Віктора Януковича, а згодом зрікся свого начальника. Під час повномасштабної війни нащадок легендарного українського політика обрав собі особливу місію - атакувати президента, безпідставно звинувачувати діючу владу в співпраці з кремлем і сіяти інтриги, приплітаючи до них головкома ЗСУ Залужного.

Остання помітна поява колишнього нардепа у публічному просторі викликала гучний скандал. У звʼязку з цим Інформатор пригадує, з якими ще подіями повʼязане життя одіозного політика Тараса Чорновола.

Тарас Чорновіл проти нареченої Да Вінчі

Наприкінці травня Чорновіл у своєму телеграм-каналі опублікував пост з образами на адресу нареченої загиблого українського військового Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла, парамедика і депутатки Київради Аліни Михайлової. Політика обурило, що її запросили на шоу "Рандеву" Яніни Соколової. Чорновіл звинуватив Михайлову в роботі "на зелену владу" і назвав її "підолігархічною шм*рою".

"Мені цікаво, а ця Соколовська для "урівноваження позицій" не хоче запросити в ефір на 5 каналі, скажімо, Портнова чи медведчука? Зараз ця вся мерзота повністю заповнює їхній зелено-ватний телемарафон, куди нормальним чесним людям доступу фактично нема, то давайте зробимо так, щоб ще й обмежені Зеленським у трансляції канали також тільки зелених та підолігархічних шмар показували. Це ж яка "загальнонаціональна єдність" появиться!" - написав Чорновіл, прикріпивши до свого допису уривок з інтервʼю Михайлової.

Пост Чорновола
На допис колишнього "регіонала" звернули увагу в мережі. Зокрема, активіст Сергій Стерненко звернувся до пʼятого президента Петра Порошенка, натякаючи, що Чорновіл може бути підконтрольним лідеру "Європейської солідарності".

"Петре Олексійовичу, ви самі змусите вашого дегенерата вибачатись, чи дочекаєтесь, коли свідомі громадяни натовчуть його ригівський писок?" - написав Стерненко.

Твіт Стерненка

За деякий час Чорновіл видалив свій старий допис і опублікував новий із виправданнями. В ньому політик каже, що використав вираз "підолігархічні шм*ри" нібито не в адресу нареченої загиблого бійця.

"Вжити конкретне слов з допису конкретно до Михайлової я б і не міг. При всьому негативному ставленні до неї, я маю принципи щодо висловлювань про жінок... Я вживаю це слово якраз до узагальненого образу всіх дуполизів (шм*р) влади та персоніфіковано деколи якраз до окремих чоловіків. Усе. Тема вичерпана", - написав Чорновіл. 

Конспірологічні теорії Чорновола

26 лютого 2023 року в ефірі телеканалу "Прямий" ексдепутат "Партії регіонів" Тарас Чорновіл звинуватив нинішню українську владу в повномасштабній війні проти України. За його словами, війна проти України мала завершитися до 2020 року.

"Коли ми зараз говоримо про річницю війни, в мене найбільший біль знаєте в чому? Не в тому, що відбулося. А в тому, що вона не мала взагалі відбутися [...] До 2020 року ми б забулися, що таке війна, і над нами висіла б тільки одна проблема: у нас є Крим, який у нас окупований [...] Усе це сталося тільки через те, що хтось не захотів повірити, що буде війна. Хтось демонстративно показував якісь миротворчі кроки. Або здавав відверто Україну", — сказав Чорновіл.

Профільне видання "Детектор медіа" зауважує, що перекладання відповідальності на жертву агресії, зокрема, Україну - це одна з тактик пропаганди рф. Однак такі вислови з боку Чорновола лунали не один раз.

Чорновіл під час повномасштабної війни активно критикує діючу владу, зокрема, президента Володимира Зеленського і очільника офісу голови держави Андрія Єрмака. При тому, політик не підкріплює свої суперечливі твердження доказами. Як приклад, 23 травня Чорновіл звинуватив Зеленського в тому, що він "відтягує перемогу" над рф та намагається "зірвати наступ ЗСУ".

"Вважаю, що спроба Зеленського і Єрмака зірвати наступ ЗСУ викликана не лише бажанням відтягнути перемогу й зробити її не остаточною та розмитою, але й прямим шантажем від (голови радбезу рф) Патрушева з його "оманським кейсом" - відеозаписи не горять і домовленості також...", - написав Чорновіл.

Звідки в політика інформація про існування у влади росії певних "відеозаписів оманського кейсу" сам він не поточнює.

Окрім того Тарас Чорновіл заявив, що Зеленський напередодні повномасштабного вторгнення наказав "відвести війська від Києва"

"Про те, що війська відведено... Що з півночі України війська відводяться — про це я знав. Перед вторгненням Зеленський дав наказ відвести війська до бісової матері подалі від Києва на Донбас", - також без усіляких доказів стверджував Чорновіл.

При тому сам колишній "регіонал" згадує, як українські військові знищили російських десантників на аеродромі в Гостомелі в перші дні війни, що суперечить його заяві про нібито наказ про відведення військ.

Чорновіл також приписує Зеленському і "розкрадання армії", і "ненависть до Залужного" і "просування Сирського" - знову ж таки, без жодних доказів.

Пост Чорновіл

В одному з останніх постів Чорновіл також звинувачує Зеленського у державній зраді. Приводом стала публікація Politico, в якій сенатор-республіканець США Ліндсі Грем заявив, що голова держави та його команда надали йому "глибокий брифінг про військові плани" України. При тому достеменно невідомо, що саме повідомили сенатору у верхівці української влади. Однак Чорновіл вбачає в цьому "злочин Зеленського".

"Зеленський учора вкотре скоїв злочин, який можна трактувати, як державну зраду. Сенатор після дружньої й довірливої бесіди із Зеленським сповістив, що "отримав глибокий брифінг про військові плани України від пана Зеленського та його команди". "Найближчими днями ви побачите досить вражаючу демонстрацію сили українців... росіян чекає грубе пробудження"... Але дав зрозуміти, що йому розповіли багато чітких деталей, зокрема про те, що "формуючі операції" вже почалися, а сам контрнаступ слід очікувати відносно скоро", - йдеться в публікації.

Чорновіл також маніпулює інформацією західних ЗМІ про те, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний приховав плани наступу в Харківській області минулого року від західних партнерів, зокрема від США. Політик стверджує, що про минулорічний контрнаступ Залужний не повідомив також і Зеленському та Єрмаку. Однак жодних згадок про це в західній пресі та інших надійних джерелах станом на зараз не існує.

"Залужний приховав усі плани навіть від США, а головне - від Зеленського та Єрмака. Тому тоді був такий успіх. Зараз на Банковій роблять усе, щоб наступ зірвати або зробити його неуспішним. Та що ще має статися, щоб це нарешті стало зрозуміло всім?! Єдине сподівання, що в останню мить буде щось переграно, але це все одно додаткові втрати наших бійців", - написав Чорновіл.

"Слуга" Януковича

У грудні 2004 року Тарас Чорновіл став довіреною особою кандидата в президенти України Віктора Януковича і керівником його виборчого штабу. На той момент це викликало подив патріотичних сил, політика навіть назвали "зрадником", а громадська організація "Пора" визнала його переможцем у номінації "Зрадник року".

Також у 2004-му році, після того як події Помаранчевої революції привели до переголосування другого туру президентських виборів, саме Тарас Чорновіл очолював передвиборний штаб Віктора Януковича. 

Янукович і Чорновіл

"Сказати, яка насправді Янукович людина, можу суб'єктивно: він мені імпонує, бо досить цілісна, тверда людина, яка при тому не позбавлена нормальних людських емоцій. Він може масштабно мислити. Я чесно побачив абсолютно адекватну спокійну людину без тих прибамбасів, без тих витівок, які йому приписують. Це нормальна людина, що не лихословить, без пихи, без гонору. Але при цьому він дуже сильний", — казав Чорновіл про Януковича в 2005 році.

У 2005-2006 роках Чорновіл двічі обирався у Верховну Раду від "Партії Регіонів". У жовтні 2008 нардеп вирішив вийти з лав політичної сили, мотивуючи своє рішення інтригами, в які втягнено партію.

9 червня 2009 року політрада "Партії регіонів" виключила Чорновола із членів парламентської фракції. Як заявив сам Чорновіл, виняток із фракції є особиста помста Віктора Януковича за критичні публікації Чорновола у пресі про переговори з фракцією "Блоку Юлії Тимошенко".

Втім у 2012 році це не завадило йому назвати Януковича "націоналістом" і "противником інтеграції з Росією".

"Прихід Путіна до влади для Януковича став жахом. Він боїться інтеграції з Росією. Більше того, ще в тамті старі часи, я пам'ятаю, як він жорстко проти Росії висловлювався... Нелюбов до Росії в Януковича глибока. В цьому плані він набагато більший націоналіст від Олега Тягнибока, в якого все це - тільки на словах, а в Януковича - це на економічному рівні", - казав Чорновіл.

Однак вже в грудні 2014 року Чорновіл зі сцени Майдану розкаявся перед протестувальниками в тому, що підтримував Януковича.

"Я хочу вибачитися перед тими з вас, хто у 2004 році розібрався, хто такий Янукович, а мені забракло розуму... Янукович упевнений, що в нього є тил - Донбас. Покажіть йому, що в нього немає цього тилу", - сказав екс-регіонал.

Тарас Чорновіл: коротка біографія

Тарас Чорновіл народився у Львові, 1 червня 1964-го року. Батько Тараса Чорновола - В'ячеслав Чорновіл, засновник "Народного руху України", відомий політичний дисидент радянських часів, борець за незалежність України. З 1990-го по 1994-й рік Тарас Чорновіл засідав у Львівській обласній раді, куди був обраний депутатом. А з 1995-го року він працював на свого батька політичним референтом.

З 1999-го по 2001-й рік Тарас Чорновіл був у партії "Народний рух України". Від цієї партії він був обраний народним депутатом до Верховної Ради України на виборах 2000-го року. У 2001-му році Чорновіл перейшов в політичну силу Віктора Пинзеника "Реформи і порядок", а в 2002-му році переобрався в парламент за списком цієї партії.

У 2004-му році Тарас Чорновіл, висунутий на вибори "Нашою Україною" Ющенка, спочатку приєднався до парламентської фракції "Регіони України", а вже через рік остаточно перейшов до Партії регіонів, в якій пробув аж до 2008-го року. Тоді написав заяву про вихід із Партії регіонів.

Восени 2012 р. балотувався до Верховної Ради самовисуванцем по одномандатному округу №212 у Києві, проте програв представнику "Батьківщини" Віталію Яремі. За даними ЗМІ, з 2014 року Тарас Чорновіл є членом "Блоку Петра Порошенка" (зараз - "Євросолідарність").

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube