У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Фахівці визнають, що, ймовірно, новий штам досить заразний
Новий штам COVID-19 під назвою "Пірола" прийшов на зміну вже відомому "Омікрону". Перші випадки зараження виявили ще наприкінці серпня, тепер новий підвид активно поширюється у Європі. Випадки "Піроли" підтверджені у Данії, Франції, США, Великобританії, Швеції, Таїланді, Ізраїлі, Іспанії, Канаді, Португалії, Австралії, Німеччині, Південній Африці, Південній Кореї та Японії.
Чим штам коронавірусу "Пірола" відрізняється від попереднього варіанта та наскільки небезпечний, з'ясував "Інформатор Україна".
У серпні британське Агентство з охорони здоров'я (UKHSA) заявило про появу перших заражених новим варіантом коронавірусу BA.2.86. Згодом "Піролу" зафіксували у Франції. Станом на зараз новий штам дістався вже мінімум до 15 країн Європи.
Фахівці визнають, що, ймовірно, новий штам досить заразний. За їх даними, він уже має понад 30 мутацій і може стати домінуючим у Європі.
ВООЗ заявляє, що ситуація з поширенням цього штаму коронавірусної інфекції під наглядом через велику кількість мутацій. Загалом, як наголосили в організації, COVID-19 продовжує залишатися серйозною загрозою.
Наразі фахівці не виявили особливих симптомів "Піроли", заявляючи, що штам може проявлятися так само, як і попередні підвиди. В інфікованих спостерігаються біль у горлі, тривалий кашель, чхання, нежить, закладеність носа, зміни у сприйнятті запахів, підвищена стомлюваність. Також може зникати апетит.
Основна відмінність "Піроли" від інших варіантів коронавірусу - наявність величезної кількості мутацій. Небезпека нового штаму полягає в тому, що він може обходити імунітет, набутий після захворювання на інші варіанти COVID-19 або після вакцинації. У деяких випадках вірус підхопили навіть ті, хто вже перехворів на "Омікрон".
Рекомендації для тих, кому "пощастило" підчепити штам BA.2.86, поки не змінилися. Хворим слід обмежити контакти, не залишати житло без гострої необхідності, а при спілкуванні з іншими перебувати у масці.
Також фахівці радять не забувати про регулярне вологе прибирання, провітрювання приміщень та миття рук.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні офіційно завершився карантин через коронавірусну інфекцію COVID-19.
Також у США розсекретили дані про походження коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.