Підприємці Дніпра зможуть отримати пільгові кредити в Приватбанку, Ощадбанку та інших державних банках: хто та на яких умовах

З бюджету міста підприємцям відшкодують чверть суми кредитних відсотків

Борис Філатов підписав з чотирма великими держбанками меморандум підтримки підприємців
Місцеве самоврядування допомагатиме у підтримці програм, які держава пропонуватиме бізнесу

У Дніпрі підприємцям мікро-, малого та середнього бізнесу компенсують чверть суми кредитних відсотків за позики, взяті ними на розвиток чи відновлення своїх підприємств після початку повномасштабного вторгнення рф. Це частина муніципальної програми, започаткованої цьогоріч у Дніпрі.

30 серпня мер Дніпра Борис Філатов підписав з чотирма великими держбанками відповідний меморандум підтримки підприємців. Претендентів, які зможуть отримати пільгові кредити, відбиратиме спеціальна комісія, де у складі будуть представники банків-партнерів — Ощадбанку, Укргазбанку, ПриватБанку та Державного експортно-імпортного банку України, а також члени бізнес-спільнот, податкової, профільні фахівці міськради та обов’язково — громадськість.

Голова правління Ощадбанку Сергій Наумов повідомив, що спільно з іншими держбанками Ощад зобов’явся розширити доступ місцевих підприємців до кредитів, а Дніпро зробить ці позики більш доступними.

"Відповідно до угоди розмір компенсації з міського бюджету становитиме 25% від суми сплачених відсотків за користування кредитом (протягом одного бюджетного року)", - додав він.

До ініціативи долучилися Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк та "Державний експортно-імпортний банк України". Тож їхні клієнти зможуть розраховувати на допомогу від міста.

Різні види позичальників можуть розраховувати на різні суми компенсацій:

  • До 50 тис. грн передбачено для фізичних осіб – підприємців;
  • До 100 тис. грн - для юридичних осіб, що мають до 10 найманих працівників;
  • До 150 тис. грн - для юридичних осіб, що мають більше 10 найманих працівників.

Перевагу для отримання відшкодування матимуть, зокрема, підприємці з числа учасників бойових дій або члени родин полеглих оборонців, а також релоковані підприємства, що сплачують податки у Дніпрі. Крім того, враховуватимуть показники створення робочих місць, використання енергоощадних технологій та виготовлення затребуваних товарів.

Довоєнні податки для бізнесу повернулися

З 1 серпня повернулися довоєнні податки для бізнесу. Відповідний закон №3219 президент України Володимир Зеленський підписав напередодні. Цим документом передбачені продовження мораторію на податкові перевірки до кінця війни, але частково контроль ДПСУ все ж повернеться.

З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Але є звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО на прифронтових територіях (окрім торгівлі підакцизними товарами).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube