Підозрюваний у підриві “Північних потоків” міг втекти з Польщі на авто з номерами українського посольства

Українець міг вислизнути з рук слідства завдяки відмові польської сторони співпрацювати

Підрив Північних потоків
Як підозрюваний у підриві “Північних потоків” втік в Україну. Колаж: Інформатор

Польща могла попередити українця Володимира Журавльова, якого в Німеччині підозрюють у підривах “Північних потоків”, про ордер на арешт. Йому вдалося вислизнути з рук слідства через відмову польської сторони співпрацювати з Берліном. А в Україну Журавльов міг виїхати на автомобілі українського посольства у Варшаві.

Про це йдеться у розслідуванні німецький видань Der Spiegel, ZDF та DR. Журналісти вважають, що Польща, отримавши запит на арешт, попередила українця і він зміг виїхати в Україну.

За даними ЗМІ, Журавльов із дружиною та трьома дітьми в’їжджав із Польщі в Німеччину у травні 2024 року – незадовго до того, як його оголосили підозрюваним і прокуратура видала ордер на його арешт. Після цього вони вирушили до Данії, де пробули три дні у місцевому готелі, а далі – повернулись поромом до німецького Ростока.

Вже звідти родина вирушила на автомобілі до Польщі, де завітала з кількагодинним візитом до двоюрідної сестри дружини Журавльова. Жінка це підтвердила журналістам. За цей час ФРН ніяк не просувалася у справі.

Лише на початку червня німецький суд видав ордер на арешт Журавльова, а 21-го червня ордер відправили до Польщі. У розслідуванні йдеться, що сім’я Журавльових планувала ще один візит до Копенгагена на серпень, але 26 червня дружина скасувала бронювання у готелі. 

Вже 6 липня він виїхав в Україну. Співрозмовники журналістів стверджують, що Варшава могла попередити підозрюваного українця та чинила опір у допомозі з арештом, хоча й запевняла Берлін про зворотне.

“За інформацією з джерел в органах безпеки, це був автомобіль з дипломатичними номерами, яким користується посольство України у Варшаві”, – йдеться у статті.

Підрив Північного потоку

"Північний потік" проходить через Балтійське море в Німеччину. Восени 2022 року обидві нитки газопроводу, а також одна з двох ниток "Північного потоку-2" буди пошкоджені вибухами. Росія та Захід звинувачують в цьому один на одного, але кожен заперечує свою причетність.

Нещодавно німецький генеральний прокурор Єнс Роммель видав перший ордер на арешт головного підозрюваного у підриві "Північного потоку-2". Ним є українець, інструктор з дайвінгу, якого звуть Володимир. Останнім часом чоловік проживав у Польщі. Володимир досі не заарештований. Вочевидь, він зміг виїхати з Польщі Місце його перебування наразі невідоме.

Як стверджують розслідувачі видання The Wall Street Journal, президент Володимир Зеленський знав про планування операції з підриву "Північного потоку" і дав усну згоду на її проведення. Однак як тільки про ці плани дізналося ЦРУ США, він вимагав скасувати операцію. Однак тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не виконав наказ. Україна цю інформацію заперечує.

Нагадаємо, що екскерівник Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Ауґуст Ганнінґ висловив припущення, що Польща могла бути причетною до диверсії на газопроводах "Північний потік". Він вважає польські інстанції залученими до цієї операції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube