Мера Рівного Третяка остаточно відсторонили від посади рішенням суду: деталі справи

Читать на русском

Офіційна причина - корупційне правопорушення. Сам Третяк з цим не згоден

Читать на русском
Мер Рівного
Він обіціяє "продовжити боротьбу" та не здаватися

Офіційна причина - корупційне правопорушення. Сам Третяк з цим не згоден

Міський голова Рівного Олександр Третяк на рік відсторонений від своєї посади за рішенням суду. Зазначимо, що це вже остаточне рішення: він програв як перший суд, так і апеляцію. 

Про це сам Третяк повідомив на своїй сторінці в Facebook. З вироком він не згоден та обіцяє "продовжувати боротьбу".

"Апеляційну скаргу Третяка Олександра Віталійовича залишити без задоволення. Постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 10 липня 2023 року залишити без змін", - заявила суддя, яка вела засідання. 

Відеозапис вироку міський голова Рівного опубліковав в своїх соцмережах. З рішенням він не згоден, називає його "політично мотивованим" та каже, що буде "продовжувати боротись" - втім, не зовсім зрозуміло, яким саме чином. У підсумку ж Олександр Третяк тепер впродовж року не має права обіймати свою посаду. 

Офіс президента проти мерів

Кейс з градоначальником Рівного - геть не єдиний в загальних процесах, що нині відбуваються у вертикалі "місцева влада-столиця". Останнім часом ціла низка мерів досить великих обласних центрів фактично втратила свої посади в тій чи іншій мірі.

Так, можна почати з мера Чернігова Владислава Атрошенка. У нього ще до війни виник публічний конфлікт з президентом Зеленським. Наразі ж Атрошенко відсторонений від виконання своїх обов'язків рішенням суду. 

Така ж сама доля спіткала й полтавського міського голову Олександра Мамая. Він став фігурантом декількох корупційних справ. Після цього рішенням суду мера відсторонили від посади. Окрім цього, під суспільним тиском він був змушений задонатити кругленьку суму на потреби ЗСУ. 

Згадати можна й одеського мера Труханова. Ситуація в очільника "Південної Пальміри" трохи інша, однак суть та ж сама: через корупційні звинувачення він фактично не здатний наразі керувати Одесою.

Формальна причина усіх цих справ - корупція. Втім, в нашій країні, на жаль, за такими звинуваченнями можна притягти до відповідальності ледь не кожного чиновника - але цього чомусь не робиться. Об'єднують же всіх постраждалих мерів не досить гарні стосунки з Офісом президента і взагалі з центральною владою. 

Зняття мерів з їхніх посад в такий спосіб є своєрідним ноу-хау нашої політичної системи останніх років. Ситуацію ускладнює той факт, що ці міські голови обрані своїми виборцями, а не призначені зверху. Подібна практика, хоча й має очевидні переваги для влади в моменті, в перспективі ж може призвести до зростання напруги між центром та регіонами, що точно не потрібно країні, яка знаходиться в стані війни на виживання з російським агресором. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.