“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Герою України Дмитру Коцюбайлу 1 листопада виповнилося б 27 років
У середу, 1 листопада, Герою України Дмитру Коцюбайлу з позивним Да Вінчі виповнюється 27 років. Але замість привітань - спогади та квіти на могилі. Журналіст Юрій Бутусов нагадав, яким був легендарний боєць у житті.
Спогад про Да Вінчі Бутусов написав у Facebook. Він наголосив, як багато встиг зробити Герой за своє коротке життя, ставши справжнім символом для українців.
"З першого дня утворення "Правого сектору" на Майдані у листопаді 2013-го він призвав себе на війну за Україну. Він був єдиний, хто воював на фронті 9 років безперервно. Він створив єдиний добровольчий неофіційний загін, у якого була своя гармата, міномет, ракетні комплекси, усі види гранатометів", - зазначив Бутусов.
Журналіст каже, що Коцюбайлу багато разів намагались заборонити воювати, пробували забрати зброю. Співробітники СБУ приходили з обшуками та бачили його роботу. А потім тиснули йому руки та привозили своїх дітей для знайомства, щод бачили яким має бути справжній патріот.
Він стріляв попри усі заборони, щоб окупанти ніде не могли задавити наші позиції вогнем.
Його знали та про нього постійно згадували вороги, хоча в жодному бойовому донесенні він не згадувався.
Бутусов зауважує, що Да Вінчі вісім років воював безплатно. До 2022 року він ні копійки не отримував. Його утримували звичайні люди, які знайомились з ним і вірили його слову та погляду.
"Він прийшов на війну добровольцем, не мав ніякої військової освіти, але навчився та досконало оволодів багатьма військовими спецільностями - піхотинець, навідник, командир розрахунку, на кулеметі, АГС, мінометах, СПГ, ПТРК, гаубицях, танку, командир розрахунку, групи, роти, батальйону. Його перший запис у військовому квитку - командир механізованого батальона ЗСУ", - зазначає журналіст.
А авторитет молодого хлопця був таким, що до нього дослуховувались генерали. Він прямо казав їм в обличчя, що думає про бездарне планування чи про помилки та некомптентність старших командирів.
"27 років - а так багато "перший", "єдиний", "найбільше"... Дмитро Коцюбайло, друг Да Вінчі. Один з тих, хто змінює час та світ, один з творців української свободи та української нації. Друже, ти і зараз наш командир", - написав Бутусов.
Дмитро Коцюбайло загинув від мінометної міни 7 березня 2023 року у боях поблизу Бахмута. 10 березня президент Володимир Зеленський посмертно нагородив його званням Герой України.
Дмитро народився у селі Задністрянське на Івано-Франківщині, був командиром батальйону "Вовки Да Вінчі". Він очолював підрозділ з декількох сотень людей, серед яких були майори та капітани. Він - онук воїна УПА. У 2014 році Да Вінчі отримав важке поранення. Не дочекавшись завершення курсу реабілітації, повернувся на фронт захищати Україну, бо не міг покинути своїх побратимів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.