Перевозив "шахеди" з Ірану: СБУ оголосила підозру директору російської авіакомпанії

Читать на русском

Чоловік надавав літаки для перекидання озброєння та найманців для участі у війні проти України

Читать на русском
СБУ оголосила підозру перевізнику "шахедів"
Фігурант наразі перебуває в рф

Чоловік надавав літаки для перекидання озброєння та найманців для участі у війні проти України

Служба безпеки України (СБУ) повідомила про підозру Юрію Великокладу. Він є директором підсанкційної російської авіакомпанії "223 льотний загін", яка "ходить" під Міноборони рф. Чоловіка звинувачують в поставках зброї ("шахедів") та найманців на війну проти України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ. Наразі Великоклад знаходиться на території рф, тож дістати його - поки що - немає змоги. 

Так, за даними спецслужби, чоловік надавав літаки своєї компанії для того, аби російські бойовики та озброєння з країн Близького Сходу та Африки перекидалося до України. Зокрема, саме він організував переправлення дронів-камікадзе типу з Ірану до українського кордону, якими 3 липня поточного року агресор атакував Суми. Тоді, на жаль, ми мали жертв серед мирного населення.

Ворог в той день завдав ударів по двох багатоповерхових житлових будинках. Також була пошкоджена адміністративна будівля в центрі міста. 

Зважаючи на всі ці злочини, Великокладу повідомили про підозру одразу за кількома статтями КК України. Наразі тривають заходи щодо притягнення чоловіка до відповідальності. Якщо його вдасться знайти та доставити на нашу територію, то він отримає тривалий тюремний строк. 

Механізми поставки зброї Великокладом

Співробітники СБУ встановили, що задля перевезення іранських дронів на російську територію та подальшу їхню направку до України придумали цілу схему. Так, сам переліт здійснювався бортом великого транспортного літака Іл-76, який належав авіакомпанії "223 льотний полк" Великоклада. Окрім цього, наприкінці 2022 і на початку 2023 років чоловік надавав свої повітряні борти для перекидання з Африки на війну в Україну підрозділів ПВК "Вагнер".

Для того, щоб здійснювати ці перельоти, керівництво бойовиків укладало договори з авіакомпанією Великоклада. Далі через підставні рахунки переводилися гроші, після чого угода вважалася укладеною. 

Аби замаскувати контакти між даним перевізником та російськими терористами, використовувалися фіктивні комерційні структури за межами рф. Всі вони, звичайно, були підконтрольні росіянам. На 8 таких рейсів було витрачено близько 56 мільйонів рублів. Це майже 600 тисяч доларів. Перельоти проходили по документах як комерційні, а насправді на літаках везли зброю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.