Журнал "Time" вийшов з обкладинкою, на якій Маск вже сидить за столом президента США. Між тим все частіше кажуть, що Трамп доручить хазяїну Tesla зробити всю брудну роботу, а потім скаже йому остаточне прощавай. Що думаете ви?
голосів
Росія знову фабрикує фейки
Cуджанці розповіли Інформатору, як Кремль вигадав масові вбивства в Руському Порічному
Це ж було вже!
Чому, як і перед початком вторгнення, про кінець війни пишуть на Заході, а Київ все заперечує
Невже історія й справді циклічна чи українську владу нічого не навчило?
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
600.31
DOGECOIN (DOGE)
0.17
THETA (THETA)
0.82
LITECOIN (LTC)
83.08
BITCOIN (BTC)
82805.56
Теорія рукостискань
у Києві ТРЦ Gulliver об'єднав Валерія Залужного й Дмитра Мєдвєдєва
ПʼЯТІРКА НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ
за версією Bloomberg
1
Ілон Маск
$432 млрд
2
Джефф Безос
$239 млрд
3
Марк Цукерберг
$207 млрд
4
Ларрі Елісон
$192 млрд
5
Бернар Арно
$176 млрд
Як Мін'юст проґавив кібератаку
Про вразливість реєстрів знали ще восени 2020 року
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
1000 днів війни у цифрах та спогадах
Youtube Україна на часі
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Alena Omargalieva - Мужчина
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Я хочу подарувати вам літню, романтичну композицію, сповнену закоханості, ніжності та щирих емоцій. Ця пісня – про моменти, які хочеться проживати знову і знову.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Справжній сніданок мафії від Гаріка Кричевського
31 березня народився український шансоньє, Заслужений артист України Гарік Кричевський. Він вміє готувати пасту, і неабияку, а пасту а-ля мафія. Приготуємо і ми.
Перевипуск SIM-картки - як захиститися від популярної схеми шахрайства
Отримавши контроль над вашим номером, зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків, оформити кредити на ваше ім’я, а також зламати електронні облікові записи та використати їх для зловмисних цілей
Кіберполіція надала поради, як діяти у разі перевипуску SIM-картки шахраями
Втрата власної SIM-картки є серйозною загрозою фінансовій безпеці та приватності громадян. Тому важливо знати, як протидіяти таким атакам і які кроки здійснити у разі підозри на зловмисні дії. Про це повідомили у Департаменті кіберполіції Національної поліції України.
Одна з небезпечних злочинних махінацій – перевипуск SIM-картки без відома власника. Отримавши контроль над вашим номером, зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків, оформити кредити на ваше ім’я, а також зламати електронні облікові записи та використати їх для зловмисних цілей.
Шахраї використовують методи соціальної інженерії, фішингові сайти, щоб змусити людину передати необхідні дані або виконати необхідні дії. Злочинці навіть можуть навмисно телефонувати жертві з різних номерів, щоб потім використати ці ж номери для підтвердження перевипуску SIM-картки.
Як убезпечити себе
Будьте обережні з дзвінками від нібито представників мобільного оператора. Якщо вам телефонують із проханням надати код підтвердження або особисті дані, не передавайте інформацію та одразу завершіть розмову. У разі сумнівів самостійно зателефонуйте до свого оператора за офіційним номером.
Якщо підозрюєте, що вашу карту хочуть перевипустити - негайно зверніться до служби підтримки мобільного оператора. Повідомте про підозрілу активність та заблокуйте віддалений перевипуск SIM-карти.
Перервіть "ланцюжок" шахрайських дзвінків. Якщо вам телефонують із підозрілими пропозиціями чи проханням передзвонити - відразу зателефонуйте своїм знайомим або родичам – це дозволить розірвати можливий шахрайський механізм.
Забороніть віддалений перевипуск SIM-картки. У налаштуваннях мобільного оператора або через контактний центр можна активувати функцію, що дозволяє перевипуск SIM-картки лише при особистому візиті до офіційного магазина та з пред’явленням паспорта.
Використовуйте унікальний номер для фінансових операцій. Бажано мати окремий номер телефону для банківських операцій, який не зазначається у відкритому доступі, зокрема в оголошеннях чи для соціальних мереж, чи месенджерів.
Розгляньте можливість переходу на контрактне обслуговування або прив’язку передплаченого номера телефону до паспорта. Така форма підключення забезпечує вищий рівень безпеки, оскільки перевипуск SIM-карти можливий лише за особистої присутності та пред’явлення документа.
Також ви можете звернутися до свого мобільного оператора й дізнатися про інші додаткові заходи безпеки (наприклад, підтвердження зміни SIM-картки через відеоверифікацію або перевірку за паспортом), і попросити увімкнути їх. Зауважте, що деякі оператори можуть стягувати додаткові кошти за подібні послуги.
Що робити, якщо стали жертвою шахраїв
Негайно зверніться до мобільного оператора та повідомте про перевипуск SIM-картки без вашого відома. Попросіть тимчасово заблокувати номер.
При підозрі, що шахраї отримали доступ до банківського акаунту – зв’яжіться з банком та заблокуйте картки та онлайн-доступ.
Перевірте доступ до своїх облікових записів у соціальних мережах та електронній пошті. Якщо є підозра на злам - змініть паролі.
Якщо шахраї отримали доступ до ваших акаунтів - повідомте про це друзям та знайомим, щоб вони не потрапили у пастку шахраїв (наприклад, якщо шахраї будуть просити гроші від вашого імені).
Зверніться до правоохоронних органів із заявою про шахрайство або подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua.
"Головна лінія захисту – ваша пильність. Дотримання базових правил безпеки може допомогти уникнути фінансових втрат та захистити приватність вашого життя", - наголосили у кіберполіції.
Спілкування в інтернеті: як захиститися від кіберсталкінгу
Інтернет дає великі можливості для спілкування. Ви можете легко знайти нових друзів, поговорити з людьми з усього світу і поділитися своїм життям. Однак, навіть у віртуальному світі варто бути обережним, адже тут теж є небезпеки. Однією з них є кіберсталкінг – переслідування онлайн, зокрема в соціальних мережах. Він може сильно вплинути на ваш психологічний стан і навіть становити реальну загрозу. Як зрозуміти, що вас "сталкерять"?
Все може починатися досить просто: наприклад з декількох неприємних повідомлень чи коментарів. Це ще не кіберсталкінг, однак, якщо такі речі стають систематичними, це вже привід насторожитися.
Імовірно, це кіберсталкінг, якщо:
За вами хтось нав’язливо стежить. Постійно моніторить ваші дії в мережі, залишає небажані для вас коментарі до кожного допису у соціальних мережах, реакції на сторіз.
Постійно намагається зв’язатися з вами, хоч ви дали зрозуміти, що не бажаєте продовжувати спілкування. У тому числі через ваших близьких — пише чи телефонує їм.
Намагається вас залякати, погрожує. Це можуть бути як прямі, так і завуальовані погрози особисто вам чи вашим близьким.
Поширює вашу персональну інформацію. Це може бути номер телефона, адреса проживання, роботи чи навчання, інформація про рідних та друзів, щоб завдати дискомфорту чи шкоди.
Як захиститися?
Подбайте про захист персональних даних у профілі. Обмежте видимість ваших профілів у соціальних мережах, налаштуйте приватність так, щоб тільки ваші друзі могли бачити ваші дописи та фотографії. Уникайте розкриття своєї чутливої інформації, зокрема вашого точного місцеперебування. Використовуйте складні паролі та двофакторну аутентифікацію для облікових записів.
Заблокуйте користувачів, які вас переслідують. Не відповідайте переслідувачу – це може тільки погіршити ситуацію. Також варто повідомити про кіберсталкінг адміністраторам платформи, де це відбувається, або службі підтримки.
Зберігайте докази. Це можуть бути скриншоти повідомлень, електронні листи.
Куди звернутися по допомогу?
Якщо ви відчуваєте реальну загрозу життю чи здоров’ю – негайно зверніться до найближчого відділку поліції, зателефонуйте «102» або подайте електронне звернення на сайті кіберполіції за посиланням, надавши всі зібрані докази. Якщо ви маєте сумніви чи ваші права порушені або потребуєте допомоги у зверненні до поліції – зверніться до юристів системи безоплатної правничої допомоги. Як звернутися до системи БПД читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.