Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Уряд прирівняв інформацію з додатка до фізичних військово-облікових документів
Речник ДПСУ Андрій Демченко пояснив, чи можна використовувати QR-код з додатка "Резерв+" під час перетину кордону. За його словами, уряд вже прирівняв електронний військово-обліковий документ до фізичних. Тож громадяни можуть надавати застосунок на перевірку прикордонникам так само, як паперові версії військових квитків, приписних тощо.
Представники ДПСУ мають доступ до системи "Оберіг", де зберігається інформація щодо всіх військовозобовʼязаних. Там прикордонники перевіряють дані, що є в документах особи, яка планує перетнути кордон. Про це Демченко розповів в ефірі телемарафону.
"Ті норми законодавства, які були прийняті. А також допрацювання в мобільному застосунку, які провели в Міноборони, додали туди QR-код. Він, власне, прирівнюється до військово-облікового документа в електронній формі. І громадяни на кордоні можуть його надавати, як документ", - сказав Демченко.
За словами представника ДПСУ, аби унеможливити спроби підробок, чи паперових документів чи генерування QR-кодів, які у подальшому давали б людям можливість перетнути кордон, прикордонники перевіряють інформацію в системі "Оберіг". Йдеться зокрема про відстрочку від призову чи виключення з військового обліку.
"Якщо в цих документах недостатньо інформації, яка дала б право на перетин кордону, то, звісно, що така особа отримає відмову. Тому ми радимо громадянам до перетину кордону перевіряти свої військово-облікові документи, хай то електронна чи паперова форма", - додав Демченко.
В Міноборони України заявили, що електронні військові документи мають таку ж саму юридичну силу, як і паперові аналоги. Так в МО відреагували на випадки, коли представники ТЦК не визнавали електронних військових квитків від військовозобов'язаних. В оборонному відомстві заявили, що вже розіслали пояснення всім уповноваженим органам.
Перед цим у відомстві розповіли, що мобільним додатком Резерв+ скористались 1,5 млн людей. У ньому оновлюють свої дані більш як утричі частіше, ніж через ЦНАП і ТЦК разом узятих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.