"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Уряд прирівняв інформацію з додатка до фізичних військово-облікових документів
Речник ДПСУ Андрій Демченко пояснив, чи можна використовувати QR-код з додатка "Резерв+" під час перетину кордону. За його словами, уряд вже прирівняв електронний військово-обліковий документ до фізичних. Тож громадяни можуть надавати застосунок на перевірку прикордонникам так само, як паперові версії військових квитків, приписних тощо.
Представники ДПСУ мають доступ до системи "Оберіг", де зберігається інформація щодо всіх військовозобовʼязаних. Там прикордонники перевіряють дані, що є в документах особи, яка планує перетнути кордон. Про це Демченко розповів в ефірі телемарафону.
"Ті норми законодавства, які були прийняті. А також допрацювання в мобільному застосунку, які провели в Міноборони, додали туди QR-код. Він, власне, прирівнюється до військово-облікового документа в електронній формі. І громадяни на кордоні можуть його надавати, як документ", - сказав Демченко.
За словами представника ДПСУ, аби унеможливити спроби підробок, чи паперових документів чи генерування QR-кодів, які у подальшому давали б людям можливість перетнути кордон, прикордонники перевіряють інформацію в системі "Оберіг". Йдеться зокрема про відстрочку від призову чи виключення з військового обліку.
"Якщо в цих документах недостатньо інформації, яка дала б право на перетин кордону, то, звісно, що така особа отримає відмову. Тому ми радимо громадянам до перетину кордону перевіряти свої військово-облікові документи, хай то електронна чи паперова форма", - додав Демченко.
В Міноборони України заявили, що електронні військові документи мають таку ж саму юридичну силу, як і паперові аналоги. Так в МО відреагували на випадки, коли представники ТЦК не визнавали електронних військових квитків від військовозобов'язаних. В оборонному відомстві заявили, що вже розіслали пояснення всім уповноваженим органам.
Перед цим у відомстві розповіли, що мобільним додатком Резерв+ скористались 1,5 млн людей. У ньому оновлюють свої дані більш як утричі частіше, ніж через ЦНАП і ТЦК разом узятих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.