Переслідування через «Вагнергейт»? СБУ хоче притягнути до відповідальності військових за невдалу спробу викрасти російський літак

Переслідування через «Вагнергейт»? СБУ хоче притягнути до відповідальності військових за невдалу спробу викрасти російський літак

Читать на русском

СБУ порушила кримінальну справу проти українських військових за невдалу спробу викрасти російський літак

Читать на русском
Червінський та вибух на аеродромі у Канатовому
Підозрюваний заявляє про політичне переслідування

СБУ порушила кримінальну справу проти українських військових за невдалу спробу викрасти російський літак

Силовики проводять розслідування за звинуваченням у перевищенні повноважень і державній зраді. СБУ заявляє, що через невдалу спробу викладення було знищено два винищувачі ЗСУ. Обвинувачені говорять про політичну розправу та помсту за «Вагнергейт».

Влітку 2022 року змішана група з представника Сил спеціальних операцій, представників СБУ та Повітряних сил разом із розвідником у відставці Романом Червінським спробували завербувати російського пілота, аби той перегнав військовий літак в Україну. Вони випитували у завербованого потрібну інформацію, повідомляє «Українська правда». Росіянин мав передати по рації своєму командуванню, що в нього аварія і пролетіти визначеним коридором в обумовлене місце. Після цього росіянина взяли б у полон, видали йому та його родині гроші та нові документи.

Роман Червінський
Роман Червінський стверджує, що його переслідують за "Вагнергейт". Фото з відкритих джерел

Але завербований виявився подвійним агентом. Російські спецслужби під час його спілкування з українцями намагалися отримати важливу інформацію. Українські військові стверджують, що ці спроби були невдалими. У день, коли завербований росіянин мав прилетіти на аеродром у «Канатовому», його обстріляли ракетами. Загинув військовий, 17 людей отримало поранення, було знищено два винищувачі, пошкоджено будівлі та техніку ЗСУ. СБУ стверджує, що через дії групи ворог отримав інформацію про літаки та особовий склад.

Через місяць після подій Служба безпеки відкрила кримінальне провадження за статтями «державна зрада» й «перевищення влади». Вони обвинувачують Червінського в тому, що він не погодив операцію і самостійно відрядив військових зустрічати літака. Якщо вину буде доведено, обвинувачені можуть отримати довічне ув’язнення.

Червінський пов’язує переслідування з «Вагнергейтом». Річ у тім, що він був одним із розвідників, які організовували затримання членів ПВК «Вагнер». Після зриву операції кілька її учасників, у тому числі й Червінський, публічно звинуватили Офіс президента у її зриві. Їх звільнили з розвідки.

Що таке «Вагнергейт»

«Вагнергейт» — це скандал, що пов’язаний із невдалою спробою українських спецслужб заарештувати у 2021 році групу найманців приватної військової компанії «Вагнера», які брали участь у бойових діях на Донбасі. Суть операції полягала в тому, що українська розвідка створила підставну приватну військову компанію і запропонувала заробити у Венесуелі «вагнерівцям», які воювали на Донбасі. Їх перевезли до Мінська, а потім мали перехопити в Києві, коли вони мали рухатися по маршруту до Стамбула.

Однак операція зазнала зриву через витік інформації. За цей зрив критикували президента України Володимира Зеленського та голову його офісу Андрія Єрмака. Вагнергейт викликав широкий суспільно-політичний резонанс в Україні та став предметом розслідування журналістів Bellingcat.

Раніше ми писали про те, що «вагнерівці» розповідали на камеру, як вбивали українських дітей та чинили інші воєнні злочини, але потім відмовилися від своїх слів. Ми також писали про те, що очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин написав розлогу статтю, яка більш схожа на чолобитну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.