"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Стало відомо, кому з працюючих пенсіонерів можна перерахувати виплати
У Пенсійному фонді України пояснили, які правила перерахунку виплат для тих, хто працює після виходу на заслужений відпочинок. Українцям розповіли, скільки треба працювати після оформлення виплат, щоб мати право на перерахунок.
Експерти відповіли на питання громадянки, яка звернулася щодо перерахунку. Жінка розповіла, що вона вже оформила пенсію, проте продовжує працювати. Тепер вона цікавиться, через скільки часу можна буде писати заяву про перерахунок виплат.
Представники Пенсійного фонду пояснили, що для проведення перерахунку виплат працюючим пенсіонерам діють окремі правила. Зазначається, що для перерахунку пенсії потрібно працювати ще два роки після її призначення. Якщо перерахунок вже був зроблений, то наступний можливий лише ще через два роки.
При цьому важливо, що немає точної зафіксованої надбавки. Річ у тім, що перерахунок залежить від індивідуальних факторів. Зокрема, це рівень заробітньої плати, страховий стаж громадянина тощо. Тому надбавки у пенсіонерів здебільшого різні.
За інформацією Пенсійного фонду України, серед наших пенсіонерів близько 2,7 мільйонів продовжують працювати. Цій категорії востаннє проводили перерахунок виплат у 2023 році: тоді це торкнулося понад 654,9 тисяч громадян. У середньому надбавка становила 221,74 гривні.
Певним категоріям пенсіонерів, які виїхали за кордон, можуть припинити виплачувати пенсії. Однак виплати можна відновити. Йдеться про виплати по інвалідності. Для того, щоб відновити ці пенсії, українцям потрібно надіслати відповідну заяву та документи до Пенсійного Фонду. Це можна зробити офлайн (відправити все поштою на адресу будь-якого управління ПФУ), або онлайн – через портал електронних послуг ПФУ (через розділ "Заява на перерахунок пенсій). До заяви потрібно додати копії таких документів:
Також представники Пенсійного фонду України пояснювали, що багатодітні матері та батьки мають право на дострокову пенсію. Це стосується громадян, які народили та виховали до шестирічного віку п'ятьох або більше дітей. Такі матері можуть оформити пенсію вже у віці 50 років за умови, що вони мають 15 років страхового стажу. Якщо ж вихованням займався батько, то він може вийти на пенсію після досягнення 55 років за умови, що страхового стажу не менш ніж 20 років.
Нагадаємо, раніше пояснювалося, кому з українців з липня збільшили пенсійні виплати та на скільки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.