Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Вчені виконали частину важливих досліджень дна океану
Український криголам "Ноосфера" повернувся з Антарктики до Чилі, він пришвартувався у порту Пунта-Аренас. Це був його перший рейс до крижаного континенту під синьо-жовтим прапором. Судно вели разом український капітан Павло Панасюк та колишній британський капітан криголама Саймон Воллес.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на національний антарктичний науковий центр.
Під час першої подорожі до Антарктики судно забезпечило перезмінку українських антарктичних експедицій: привезло на станцію "Академік Вернадський" команду 27 експедицій, яка зимуватиме. Замість них криголам забрав учасників 26 експедиції та сезонний загін вчених та технічних працівників. Крім того, на станцію доставили 140 тонн пального та понад 80 тонн різних вантажів – від річного запасу їжі до будматеріалів для продовження модернізації "Вернадського".
У цьому рейсі було заплановано програму з досліджень Південного океану, більшість якої, на жаль, довелося скасувати через війну. Проте, незважаючи на це, наші вчені все ж таки виконали частину запланованих досліджень. Зокрема, вперше за 20 років українською експедицією було відібрано спроби відкладень в океані.
Крім того, "Ноосфера" доставила вантажі на польську антарктичну станцію "Арцтовський", а по дорозі назад забрала учасників польської антарктичної експедиції.
"Тобто за перший рейс "Ноосфери" в Антарктику ми маємо і перезмінку українських експедицій, і міжнародне співробітництво, і проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану. В умовах війни, коли інші країни у нас питали, чи зможемо ми хоча б провести ротацію зимівників на "Вернадському", це можна назвати не просто перемогою, а дуже великою перемогою на антарктичному фронті. До того ж наш криголам виявив себе дуже добре, показавши, що готовий бути для нас надійним помічником", - зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Наразі учасники антарктичних експедицій повертаються додому, а криголам "Ноосфера" поки що залишається в Чилі.
Нагадаємо, українські полярники показали дельфінів, які каталися на хвилях від криголама "Ноосфера". Окрім того, Бельгія подарувала Україні науково-дослідне судно Belgica.
Також Інформатор розповідав, що в Антарктиді встановили новий температурний рекорд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.