“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Юридичні та фізичні особи можуть перераховувати пожертвування на окремий рахунок ПФУ
В Україні запрацювала система меценатських пенсій, у ході якої всі охочі можуть зробити благодійний внесок та підтримати пенсіонерів, які одержують мізерні пенсії. Як зробити благодійний внесок та допомогти пенсіонерам, розповіли в Мінсоцполітики.
З 15 лютого 2023 року Пенсійний фонд України ухвалив постанову, яка затверджує порядок сплати благодійних пожертв та їх виплати пенсіонерам. Згідно з документом, юридичні та фізичні особи можуть перераховувати пожертвування на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в Ощадбанку.
Ці перерахування можуть бути знеособленими чи персоналізованими спеціально для певного пенсіонера.
Якщо фізична особа або організація роблять благодійну пожертву персоналізовано, то в платіжній інструкції потрібно вказати інформацію про конкретного пенсіонера, якому йде допомога:
• ПІБ;
• дата народження;
• ідентифікаційний код (або серія та номер паспорта для осіб, які за релігійними переконаннями не мають податкового номера).
Доплата пенсіонеру становитиме 70% від зробленого внеску, які він зможе отримати вже наступного місяця. А 30% від суми пожертвування Пенсійний фонд розподілить між пенсіонерами із найнижчими пенсіями у солідарній системі.
"Будь-яка людина, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може зробити на свій розсуд благодійну пожертву до Пенсійного фонду для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків, бабусь, чи для дідусів, чи просто для небайдужої людини", – сказала заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.
Виникає питання – навіщо до цієї схеми залучати Пенсійний фонд? Адже гроші можна передати близьким із рук до рук, причому це буде всі 100, а не 70%.
"У нас достатньо людей, які готові робити певні пожертвування та вкладати свою частину доходів у соціально значущі речі. Я думаю, що якусь частину потреб наших малозабезпечених пенсіонерів, яких сьогодні близько 4,7 млн осіб, буде покрито", – пояснила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Переказати гроші можна онлайн через Портал електронних послуг Пенсійного фонду. У правому верхньому кутку потрібно вибрати опцію «Благодійні пожертвування». Система запропонує вказати суму, яку ви хочете переказати, та дані пенсіонера для персональної виплати.
Далі ви можете здійснити платіж онлайн через сервіс Portmone. Комісія складе 1,5% від суми, але не менше 3 грн. Гроші буде зараховано протягом трьох днів. Також система може згенерувати відповідне платіжне доручення.
Раніше ми писали, що процедура з призначенням пенсій громадянам у більшості випадків відбувається автоматично. Проте дехто ризикує залишитися без пенсії без звернення до Пенсійного фонду з пакетом документів. Хто може мати проблеми з оформленням пенсії – пояснили ПФУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.