Пенсіонер заборгував «Нафтогазу» майже 10 тисяч гривень за газ: чи скасував суд його заборгованість

Лічильник забирали представники газового господарства

Пенсіонер заборгував «Нафтогазу» майже 10 тисяч гривень за газ: чи скасував суд його заборгованість
Справу щодо боргу розглядав суд

Пенсіонер з Костянтинівки Донецької області отримував газ від компанії «Нафтогаз». За даними управління газового господарства, з 1 жовтня 2020 року по 3 лютого 2021 року чоловік нібито наспоживав газ на 9 тис. 902, 94 грн. Коли він про це дізнався, то був сильно здивований. Тому що ніколи такі обсяги газу він не споживав.

За словами пенсіонера, показання лічильника у березні 2021 року знімали представники газового господарства. А у квітні 2021 року проводилась інвентаризація лічильника зі зняттям показань. Отже, достовірні дані про обсяг спожитого ним газу мали десь зберегтися.

Проте через газовий борг чоловік не зміг отримати субсидію у травні 2021 року. І той факт, що він не зможе розраховувати на підтримку від держави у сплаті комірного його сильно засмутив.

Вирішити суперечку мирним шляхом не вдалося. Тому пенсіонер вирішив подати позов до суду.

Що було у суді

Чоловік просив суд скасувати нараховану «Нафтогазом» заборгованість за спожитий газ в розмірі 9 тис. 902, 94 грн та стягнути з компанії на його користь моральну шкоду в розмірі 10 тис. грн. Проте у державній компанії заявили, що чоловік має позиватися не до них.

В «Нафтогазі» пояснили, що газопостачальна компанія не має відношення до визначення обсягів споживання газу, оскільки цим займається оператор газорозподільних мереж (ГРМ) «Донецькоблгаз». І «Нафтогаз» проводить нарахування за цими даними. А вони свідчать, що пенсіонер використав газ майже на 10 тис. грн. І заборгованість виникла через те, що він жодного разу не сплатив за паливо.

Своєю чергою адвокат пенсіонера зазначив, що останній раз його клієнт сплачував за газ восени 2020 року. Проте, в якій сумі та за який обсяг захисник уточнити не зміг. Він підтвердив, що представники газового господарства періодично фіксували показання лічильника. Проте ці дані, за версією адвоката, не відповідали дійсності. 

Однак суд вивчив дані по особовому рахунку пенсіонера і встановив, що той восени 2020 року і навесні 2021-го споживав від 15 куб. м до 540 куб. м на місяць. В гривнях це було від 119, 35 грн до 3729,89 грн на місяць. Тобто розрахунки, які отримав «Нафтогаз» підтверджувалися даними по особовому рахунку пенсіонера.

Однак з листа «Донецькоблгаз» видно, що чоловік тільки двічі сам передавав показання приладу обліку. Всі інші дані були внесені як планові чи контрольні показники. Вони визначались оператором ГРМ самостійно на рівні планового місячного об`єму споживання. Їх вносили тоді, коли пенсіонер не передавав показання самостійно.

Суд зауважив, що чоловік не довів безпідставність нарахування йому боргу за газ. Тому у листопаді 2021 року суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області вирішила, що «Нафтогаз» не має підстав скасовувати борг.

Це рішення чоловіка не влаштувало і він вирішив його оскаржити. Проте адвокат пенсіонера не додав до скарги необхідні документи. Тому розгляду в апеляційній інстанції не було.

Інформатор писав, що через ракетні обстріли в Україні пошкоджено 450 кілометрів газових труб.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube