Патрушев повернувся ні з чим? Ходять чутки що невдача в Ірані спонукала путіна погодити відступ з Херсону

Можливо, проблеми з постачанням зброї змусили кремль тікати з Херсону

Патрушев повернувся ні з чим? Ходять чутки що невдача в Ірані спонукала путіна погодити відступ з Херсону
Чи справді Іран виявився не в змозі забезпечити потреби Кремля в озброєнні

Секретар Ради безпеки рф Микола Патрушев 9 листопада відвідував Іран. Метою візиту мало стати укладання домовленостей щодо передачі іранського озброєння росії та досягненні згоди щодо інших форм співпраці. Зокрема йшлося про постачання балістичних ракет, які необхідні країні-окупанту для влаштування обстрілів цивільної інфраструктури України

«Кінець усім сподіванням»?

Патрушев зустрівся з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі та секретарем Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані, повідомляє ISW. Він, ймовірно, прагнув отримати додаткові іранські дрони-камікадзе та балістичні ракети, щоби поповнити запаси росії, які скорочуються. Офіційно про результати переговорів не повідомлялося, що й не дивно, зважаючи на те, що Іран заперечує постачання своїх безпілотників після початку повномасштабної війни.

Натомість агенція YJC повідомляє, що Патрушев і Шамхані визнали необхідність «обміну досвідом москви й Тегерану щодо зміцнення економічного потенціалу і збільшення торгівлі в умовах санкційного тиску». Крім того, серед інших тем, які обговорювалися між сторонами, були взаємодія на міжнародній арені та зміцнення діалогу.

Телеграм-канал «Генерал СВР», який стверджує, що має доступ до інсайдерських джерел інформації в кремлі, повідомляє, що візит в Іран виявився невдалим. Патрушев нібито повідомив «бункер», що Іран не взмозі постачати балістичні ракети й безпілотники в потрібних росії кількостях. Паблік подає інформацію, що з Тегераном вдалося домовитися про можливе збільшення постачання аж навесні 2023 року. Цього року та на початку наступного іранське керівництво погодило постачання «всього лиш» 287 дронів-камікадзе.

Патрушев в Ірані й справді не випромінює оптимізм
Патрушев в Ірані й справді не випромінює оптимізм

Щодо балістичних ракет, то ситуація ще складніша, оскільки Іран готовий постачати ракети, але в малих кількостях і «у підвішеному стані питання з можливістю здійснювати пуски ракет». На тлі провального становища на фронті, ракетний терор був мало не останньою надією кремля, й от ця надія згасає.

Невдача в Ірані спонукала путіна забрати окупаційні війська з Херсону?

На телеграм-каналі повідомляють, буцім-то погані новини з Ірану стали «останньою краплею» в ухваленні путіним рішення щодо здачі Херсона. Мовляв, «бункер» очікував гарних новин, сподівався за допомогою іранської зброї влаштувати масовий терор в Україні, що, на його думку, спонукало б нас здатися.

Паблік прогнозує, російські війська полишать окуповані території до літа 2023 року і спробувати закріпитися в обороні в Криму. При тому, ніби-то, існує загроза часткової окупації силами ЗСУ окремих районів Брянської, Курської, Білгородської, Воронезької та Ростовської областей росії.

Телеграм-канал повідомляє, що крах надії на іранську зброю спонукав путіна відвести війська  з Херсону
Телеграм-канал повідомляє, що крах надії на іранську зброю спонукав путіна відвести війська  з Херсону

«Це думка як експертів при Раді Безпеки рф, так і керівництва міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил рф», — повідомляє канал, який заявляє, що має власні джерела в кремлі.

Що говорять перевірені джерела

За даними CNN, остання партія озброєння, яку Іран надав кремлю, складала приблизно 450 безпілотників. Більшість із них росіяни вже використали. Хоча ця кількість може здатися великою, «Шахіди» зазвичай використовуються хвилями, тому запас у кілька тисяч може бути вичерпаний за лічені дні чи тижні. ЗСУ заявили, що вже збили понад 300 іранських дронів-камікадзе.

Агенція Routers заявляє, що угоду про постачання ракет «земля-земля», включно з балістичними Zolfaghar та Fateh 110, було укладено ще 6 жовтня, коли перший віцепрезидент Ірану Мохаммад Мохбер, та офіційний представник Вищої ради національної безпеки відвідали москву.

«Вони (росіяни) хотіли придбати сотні наших ракет, навіть середньої дальності, але ми сказали їм, що незабаром можемо поставити кілька сотень затребуваних ними ракет малої дальності Zolfaghar і Fateh 110. Я не можу назвати вам точний час, але незабаром, дуже скоро вони будуть відправлені 2–3 партіями», — передає слова одного зі співробітників служби безпеки Ірану Routers.

Чи може інформація телеграм-каналу виявитися правдивою?

Передача ракет видається складнішим завданням, ніж передача безпілотників, адже йдеться також про постачання спеціальних колісних платформ із центрами керування та запуску ракет. Як мінімум, це не вдасться зробити неофіційно. Тегеран муситиме відкрито заявити, що бере участь у війні, чого він не хоче. Ймовірно, Іран ще намагається залишити шпарину, яка дозволить у майбутньому повернутися до питання зняття санкцій, або хоча б прагне уникнути нових.

Можливо також, що публічне оголошення про візит Патрушева, яке зробила Іранська сторона, слугувало своєрідним запрошенням США до продовження переговорів. Тоді хто зна, Білий дім цілком міг таємно його прийняти. Це тим більш ймовірно, якщо Тегеран вважає, що москва наближається до поразки. Малоймовірно, що серед інструкторів «Корпусу вартових», які навчають росіян керувати дронами, немає агентів розвідки. Вони могли повідомити керівництво Ірану про плани москви відвести війська з Херсону.

Ракети мають доставлятися в комплексі з пусковими установками, це не вийде зробити приховано
Ракети мають доставлятися в комплексі з пусковими установками, це не вийде зробити приховано

І, врешті-решт, ніхто не знає, яка насправді кількість ракет та безпілотників є в Ірану, цілком може виявитися, що доволі обмежена. Принаймні відомо, що Тегеран завищує показники дальності польоту та інші можливості свого озброєння, то чому б йому не збрехати про його кількість?

Ситуація на Близькому Сході продовжує бути складною на тлі загроз Ірану завдати удару по США та Саудівської Аравії. У Сполучених штатах прийняли виклик, а Байден, навіть, «обмовився», що Америка звільнить іранців. Можливо, Тегеран шукає деескалації?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube