Російське вторгнення у лютому 2022 року розглядається, як частина політики РФ щодо знищення українців
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у четвер, 3 жовтня, визнала штучний Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Російська агресія проти України, яка відбувається від лютого 2022 року, у цьому контексті розглядається, як продовження політики РФ щодо системного винищення українців. Історичне рішення про Голодомор в Україні члени ПАРЄ підтримали одноголосно і додали, що світ має кинути всі зусилля на те, що зупинити Росію.
Про те, що ПАРЄ визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців, повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Він також опублікував результати голосування щодо цього історичного рішення. Як виявилось, його затвердили одноголосно, віддавши 80 голосів "за".
Нардеп Гончаренко при цьому підкреслив, що війна РФ проти України, яка розпочалася із повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, теж розглядається у ПАРЄ, як частина системної політики кремля щодо винищення української нації.
При цьому у спільній Резолюції ПАРЄ додали, що світ і всі уряди світу мають докласти максимальних зусиль для того, щоб зупинити геноцидну війну на знищення українців, яка триває зараз. Всі винні за важкі воєнні злочини мають бути притягнуті до відповідальності.
"В резолюції закликають всі уряди зробити все можливе, щоб допомогти народу України відбити триваючий геноцидний напад на його націю та притягнути до відповідальності винних", - йдеться у дописі Гончаренка.
Голодомор 1932-1933 років в Україні — це масштабна гуманітарна катастрофа, що призвела до загибелі мільйонів людей. Головною причиною Голодомору була політика колективізації, яку проводив радянський уряд під керівництвом Йосипа Сталіна. Влада запровадила жорсткі норми на хліб, забираючи у селян більшість врожаю.
За різними оцінками, загинуло від 3 до 10 мільйонів українців, найбільш постраждали сільські райони, де в умовах хронічного голоду люди були змушені шукати їжу. Радянська влада запровадила жорсткий контроль над населенням, забороняла виїзд із сіл, а також знищувала запаси продуктів у селян. Були випадки насильницького вилучення хліба і харчових продуктів.
Інформація про Голодомор на початку не отримала широкого розголосу у світі. Лише пізніше деякі західні журналісти та дослідники почали висвітлювати цю трагедію. Однак радянська влада намагалася приховати факти голоду.
Голодомор визнається в Україні як геноцид українського народу, а також в ряді інших країн. В Україні щорічно 25 листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Вивчення Голодомору стало важливою частиною української історіографії. Протягом останніх десятиліть з'явилося безліч досліджень, свідчень і документальних матеріалів, які підтверджують масштаби трагедії. Голодомор залишив глибокі травми в пам'яті українського народу і продовжує впливати на сучасну українську ідентичність.
24 вересня Парламент Швейцарії визнав Голодомор 1932-1933 років актом геноциду. Це - історичне рішення. Такий важливий крок для відновлення історичної справедливості підтримали 123 депутати швейцарського парламенту.
У жовтні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Також вона закликала всі країни Ради Європи та інші парламенти вчинити так само
Також 25 жовтня 2023 року Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу визнав парламент Уельсу. Україна подякувала за відновлення історичної справедливості та підвищення обізнаності про мільйони невинних жертв
19 листопада 2023 року американський штат Нью-Йорк теж визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Цим рішенням уряд штату висловив солідарність з Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.