Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Після перемоги політичні суперечки в Україні стануть значно гарячішими, ніж були раніше
За даними соціологів, рейтинг довіри президенту Зеленському сьогодні вищий за 90%. При цьому напередодні війни, 23 лютого, він був близько 41%. Війна змусила українців забути вічні суперечки, старі образи. Непримиренні опоненти згуртувалися у боротьбі з окупантами. Повні втрат та героїзму дні війни назавжди змінять і Україну, і українців. І ці зміни не зможуть не вплинути на політичну ситуацію в нашій країні. Інформатор вирішив розібратися, яких змін чекати.
2023 року в Україні мають відбутися чергові парламентські вибори. Економіст Михайло Крапивко очікує, що на них відбудеться чергова зміна еліт. Політолог Ігор Душин вважає проблемою відсутність ідеологічних політсил в Україні. "До старту парламентської кампанії з цією проблемою хотілося б розібратися та створити нові політсили, не займаючись модернізацією старих", - говорить він.
Керівник соціологічної компанії “Актив-груп” Андрій Єрьоменко впевнений, що до нового парламенту увійдуть нові політичні сили. “Я говорю про Тероборону, якщо її батальйони зможуть об'єднатися у щось політичне. Зовсім із нових позицій розглядатимуть питання легалізації зброї. За фактом, її дуже багато на руках у цивільного населення. Але формально після війни його мають зібрати. Не знаю, як це буде на практиці, але теоретично повинні. І це абсолютно точно обговорюватимуть у парламенті”.
Михайло Крапівко вважає, що після перемоги Україні доведеться ще довго вирішувати невирішені після Майдану проблеми. Насамперед, йдеться про боротьбу з корупцією. “Є надія на те, що міжнародне співтовариство наполягає на посиленні антикорупційних інституцій. І ми проведемо судову реформу, яка є ключовою у боротьбі з корупцією”, - каже він.
Співзасновник Інституту майбутнього Юрій Романенко вважає, що після перемоги економічна політика України має бути переглянута радикально. Він вважає абсолютно необхідним зниження фіскального тиску на бізнес та послаблення контролю за підприємцями з боку держави.
Згодний із ним координатор групи "Економічна модернізація" цивільної платформи "Нова країна" Павло Себастьянович. “Парламент ухвалив закон про відстрочку сплати податків та подання звітності на три місяці. Три місяці, Карле! У тебе згорів цех та поїхали працівники? Нікого не хвилює! Щойно скасують військовий стан – Гетьманцев іде до тебе. Через три місяці непрацююче підприємство має сплатити податки землю, нерухомість і подати всі види звітності. На кого працюють ці люди? Після таких руйнувань малий бізнес, та й не лише, потрібно звільнити від будь-якої звітності та будь-яких податків роки на три, щонайменше! Це треба оголосити зараз! Чому так пощастило армії, що її керівництво звільнили від мудаків та трусів, і чому так не щастить українській економіці, якою продовжують керувати мудаки та труси?”, - пише він.
На думку Андрія Єрьоменка, після перемоги політичні суперечки в Україні стануть значно гарячішими, ніж були раніше. “Це для будь-якої демократичної країни – варіант норми, якщо вона відбувається публічно, у парламенті чи через ЗМІ. Хто з політиків має рацію, хто помилявся, вирішує народ на демократичних виборах. Після війни це все до нас повернеться і дай Боже, щоб воно так і було! Головне тут забезпечувати чесні вибори, що Україна вже вміє”, - каже він.
Про те, коли Україна переможе, інформатор писав тут, про те, як йтиме повоєнне відновлення України - тут, як Україна та Європа обійдуться без російських нафти та газу тут. А про те, що чекає на Росію - тут.
Ольга Палій