У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Після звинувачень США Сиріл Рамафоса вирішив створити комісію для розслідування можливих постачань зброї до росії
У Південно-Африканській Республіці створять комісію, яка візьметься за перевірку інформації про те, що з країни постачали зброю до росії. Відповідне рішення прийняв президент ПАР Сиріл Рамафоса.
Про відповідну заяву глави ПАР Сиріл Рамафоса повідомляє видання The Guardian. Це сталося невдовзі після звинувачень США в передачі зброї з ПАР до росії.
"Президент вирішив провести розслідування у зв'язку із серйозністю звинувачень, ступенем суспільного інтересу та впливом цього питання на міжнародні відносини Південної Африки", - сказано у заяві президента.
Звинувачення з Вашингтона вже спричинили дипломатичну суперечку між США, Південною Африкою та росією і поставили під сумнів позицію Південної Африки щодо війни в Україні, зазначає видання.
У травня 2023 року посол США у Південній Африці Рубен Брігеті заявив, що ПАР передавала росії свою зброю та боєприпаси, зокрема робила це у грудні 2022-го. За його словами, у грудні зброю передали через вантажне судно, яке протягом трьох днів таємно перебувало на військово-морській базі міста Саймонстаун, що неподалік Кейптауна. Брігеті зазначив, що ПАР, імовірно, поділилася з росією “надзвичайно серйозним” озброєнням, яке ставить під сумнів нейтральну позицію цієї держави.
Південно-Африканська Республіка заявляє про свою нейтральну позицію щодо російсько-української війни. Попри це, як зазначає Національний інститут стратегічних досліджень, ПАР зробила декілька заяв із критикою постачання західної зброї Україні. Серед причин такої позиції є членство країни у групі БРІКС, до якої входить і росія.
Взимку ПАР також проводила біля своїх берегів військові морські навчання з росією та Китаєм. А нещодавно перед країною ще й постало питання необхідності арештувати президента рф володимира путіна, який перебуває в міжнародному розшуку і може приїхати до ПАР на саміт БРІКС у серпні. За даними ЗМІ, Південна Африка запропонувала російському президенту долучитися до саміту онлайн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.