"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Після звинувачень США Сиріл Рамафоса вирішив створити комісію для розслідування можливих постачань зброї до росії
У Південно-Африканській Республіці створять комісію, яка візьметься за перевірку інформації про те, що з країни постачали зброю до росії. Відповідне рішення прийняв президент ПАР Сиріл Рамафоса.
Про відповідну заяву глави ПАР Сиріл Рамафоса повідомляє видання The Guardian. Це сталося невдовзі після звинувачень США в передачі зброї з ПАР до росії.
"Президент вирішив провести розслідування у зв'язку із серйозністю звинувачень, ступенем суспільного інтересу та впливом цього питання на міжнародні відносини Південної Африки", - сказано у заяві президента.
Звинувачення з Вашингтона вже спричинили дипломатичну суперечку між США, Південною Африкою та росією і поставили під сумнів позицію Південної Африки щодо війни в Україні, зазначає видання.
У травня 2023 року посол США у Південній Африці Рубен Брігеті заявив, що ПАР передавала росії свою зброю та боєприпаси, зокрема робила це у грудні 2022-го. За його словами, у грудні зброю передали через вантажне судно, яке протягом трьох днів таємно перебувало на військово-морській базі міста Саймонстаун, що неподалік Кейптауна. Брігеті зазначив, що ПАР, імовірно, поділилася з росією “надзвичайно серйозним” озброєнням, яке ставить під сумнів нейтральну позицію цієї держави.
Південно-Африканська Республіка заявляє про свою нейтральну позицію щодо російсько-української війни. Попри це, як зазначає Національний інститут стратегічних досліджень, ПАР зробила декілька заяв із критикою постачання західної зброї Україні. Серед причин такої позиції є членство країни у групі БРІКС, до якої входить і росія.
Взимку ПАР також проводила біля своїх берегів військові морські навчання з росією та Китаєм. А нещодавно перед країною ще й постало питання необхідності арештувати президента рф володимира путіна, який перебуває в міжнародному розшуку і може приїхати до ПАР на саміт БРІКС у серпні. За даними ЗМІ, Південна Африка запропонувала російському президенту долучитися до саміту онлайн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.