Папа Римський закликав молодь України пробачити своїх ворогів

Понтифік наголосив, що діалог є важливим засобом побудови миру

Папа Римський
Папа Римський вважає, що без прощення не буде мирного майбутнього

Папа Римський Франциск закликав молодь з України пробачати своїм ворогам. Також Франциск попросив "протистояти інстинкту відповідати на удар іншим ударом". При цьому понтифік наголосив на важливості патріотизму.

Про це пише Vatican News. Зазначається, що Папа Франциск взяв участь у відеоконференції з 250 молодими українцями з Києва та різних міст Європи та Америки, яку у суботу організували Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас та архієпископ Святослав Шевчук у Патріаршому соборі в Києві. Понтифік відповів на запитання молодих українців.

"У всіх молодих людей є місія, коли в країні, на батьківщині є труднощі, молодь має обов'язок нести "дух батьківщини". Сьогодні місія молодих українців - бути патріотами. І ви не повинні ховатися від усіх проблем, які у вас є, від війни. Бути патріотами, любити свою Батьківщину! Зараз Ваша Батьківщина поранена війною... Але любити Батьківщину. Це прекрасна річ... Будь ласка, не забувайте своїх героїв", - сказав Франциск.

Папа наголосив, що діалог є важливим засобом побудови миру, але водночас визнав, що він не завжди можливий через "упертість декого". На запитання про ворожі кулі та ракети й геноцид свого народу, Папа відповів, що війна "завжди руйнує" і додав, що "єдиний шлях - це діалог":

"Діалог завжди, діалог між нами, навіть з тими, хто проти нас. Будь ласка, не втомлюйтеся від діалогу. Мир будується через діалог. Це правда, що іноді це неможливо через упертість деяких, але завжди докладайте зусиль".

Понтифік наголосив, що важливо бути патріотами, не втрачати туги за своєю країною перебуваючи в еміграції, а також молитися та прощати. Крім того, Папа Римський закликав молодь України "протистояти інстинкту відповідати на удар іншим ударом".

"Пробачити дуже важко. Ми завжди намагаємося вести війну і відповідати на удар іншим ударом. Але щоб побудувати мирне майбутнє, ми маємо пробачати одне одного. Завжди", - заявив він.

Папа Римський та війна в Україні

Папа Франциск неодноразово за час війни згадував бойові дії в Україні. Але часто його заяви можна трактувати, як проросійські: він закликав Київ "мати мужність", щоб підняти білий прапор, що розцінили, як заклик до капітуляції. Ці слова викликали хвилю обурливих емоцій не лише в Україніале й у світі.

Ватикан вкотре змушений був виправдовуватися і заявив, що понтифіка невірно зрозуміли і йшлося про перемовини. За своє неоднозначне ставлення до диктаторів Франциска навіть називали “Папою сильних”.

До цього Франциск звертався до Путіна як до "брата", а Росію називав "матінкою". В компліментарному тоні він говорив і до патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube