Пандемія обману: в Україні за рік в чотири рази виросла кількість зареєстрованих шахрайських злочинів

Читать на русском

У 2023 році зафіксовано більше проваджень за шахрайство, ніж за весь 2021 рік

Читать на русском
Шахрайство
У 2023 році вже зареєстровано більше шахрайських злочинів, ніж за весь 2021 рік

У 2023 році зафіксовано більше проваджень за шахрайство, ніж за весь 2021 рік

За перші чотири місяці 2023 року вже зареєстровано 26 734 кримінальні провадження за шахрайство. Це значення вже перевищує показник усього 2021 року на 2 887 таких справ. Наразі тільки одна справа з дев’яти може дістатися до суду.

Про це повідомили у Опендатабот. За період з січня по квітень 2023 року уже зареєстровано вдвічі більше проваджень за шахрайство, ніж за аналогічний період 2021 року. Крім цього, це число ще й в 4 рази перевищує показник аналогічного періоду 2022 року - 12 235 проти 6 385 справ відповідно.

В середньому тільки за місяць в 2023 році відкривають по 6 683 таких провадження. У 2021 першому щомісяця цей показник складав по 3 059 справ. Крім цього, наразі стало гірше і з кількістю справ, які доходять до суду. Тільки кожна дев’ята справа в середньому може опинитися на розгляді. Загалом у 2023 році тільки 11% від усіх відкритих справ передали до суду.

Інфографіка шахрайства в Україні
Інфографіка шахрайства в Україні


Варто зазначити, що кількість вироків за цими справами також значно менша навіть за кількість самих справ. Встановити винних у здійсненні такого правопорушення дуже важко, оскільки шахраї зазвичай використовують технічні засоби для унеможливлення відстежування. 

Найпопулярніші методи

Інформаційна кампанія НБУ “Шахрай Гудбай”, яка має на меті захистити українців від злочинних схем, виділяє три основних методів шахраїв. Загалом мова йде про звичайні злами акаунтів у соцмережах та фейкові смс-повідомлення чи листи на електронну пошту з фішинговими посиланнями.

Проте, під час війни великої популярності набула інша схема. Людям починають обіцяти соціальну допомогу, компенсації, виплати і т.д., аби дістатися до персональних даних. Це можуть бути підроблені сайти, дзвінки, акаунти і т.д. У випадку з компенсаціями та виплатами – довіряйте тільки офіційним джерелам. Будь-яка допомога для населення постійно оголошується.

Нагадаємо, що в Україні чоловік через суд намагався скасувати борг по кредиту, який за нього взяли шахраї. Проте, суд не побачив доказів причетності невідомих шахраїв до його кредиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.