Пакистан запустив балістичну ракету на тлі загрози війни з Індією

Ісламабад провів випробування ракети класу земля-земля на фоні різкого загострення безпекової ситуації в Кашмірі

Пакистан і Індія на межі збройного конфлікту
Ракетне випробування та дипломатична війна. Скриншот видео YouTube

На тлі зростаючої напруженості з Індією, Пакистан 3 травня провів тестовий пуск ракети класу "земля-земля" із дальністю польоту до 450 км. Запуск було здійснено в межах перевірки бойової готовності та тестування ключових технічних параметрів ракетного озброєння. У збройних силах Пакистану зазначили, що випробування ракети Abdali дозволили оцінити модернізовану систему наведення та підвищену маневреність комплексу.

Президент Асіф Алі Зардарі та прем’єр Шахбаз Шаріф публічно подякували військовим і інженерам за успішний запуск, повідомляє агентство AP. За традицією, випробування проводили не поблизу кордону з Індією, а в напрямку Аравійського моря або у віддалених районах Белуджистану.

Загострення між двома ядерними державами посилилося після теракту 22 квітня в туристичній зоні регіону Кашмір, де загинули щонайменше 27 осіб, а ще близько 20 були поранені. Індійська влада поклала відповідальність за напад на бойовиків, пов’язаних із Пакистаном, чого Ісламабад категорично не визнає.

Пакистан, своєю чергою, попередив, що має докази про наміри Індії вдатися до військових дій найближчим часом. У відповідь міністр інформації Пакистану Аттаулла Тарар заявив, що в разі вторгнення країна відповість максимально жорстко.

У відповідь на заяви Ісламабада прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді скликав засідання комітету з політичних питань, до складу якого входять міністр оборони та інші ключові урядовці. The Economic Times наголошує, що цей крок демонструє серйозність загрози.

Що відбувається між Індією та Пакистаном

Нова хвиля ескалації почалася після атаки бойовиків у долині Байсаран поблизу міста Пахалгам (Джамму і Кашмір), де загинули 26 осіб, серед них 25 громадян Індії та одна непалка. Відповідальність за напад узяло на себе угруповання "Фронт опору", яке в Індії вважається терористичним.

Індія відповіла серією дипломатичних кроків: відкликала частину посольського персоналу, оголосила про призупинення договору щодо розподілу вод річки Інд та тимчасове закриття ключового прикордонного переходу.

У відповідь Пакистан пригрозив, що спроби перекрити або змінити водний потік, який регулюється згідно з багаторічним міждержавним договором, будуть розцінені як акт агресії з усіма відповідними наслідками. Водночас, попри наростання напруги, Ісламабад висловив готовність до деескалації та запропонував спільне розслідування теракту за участі нейтральної міжнародної сторони, повідомляє Reuters.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube