Індія на тлі конфлікту з Пакистаном посилюється американською системою моніторингу морського простору

Вашингтон продав Індії необхідне обладнання для переваг у морі

Scorpene
Підводний човен класу Scorpene, індійский Kalvari. Фото: ВМС Індії.

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Індії обладнання та послуг для забезпечення інформування про морську ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні. Індія отримає доступ до веб-платформи SeaVision, яка слугує одним з інструментів забезпечення морської безпеки.

Про рішення управління з питань оборонної співпраці та безпеки Департаменту оборони США повідомляє Мілітарний. Це допоможе індійським військовим та безпековим структурам реагувати на загрози та надзвичайні ситуації. Потенційний продаж включає програмне забезпечення SeaVision, навчання та аналітичну підтримку.

Також Індії буде надано доступ до документації SeaVision та інші пов’язані елементи логістики та програмної підтримки. Орієнтовна загальна вартість становить 131 мільйон доларів.

SeaVision це веб-платформа для інформування про морську ситуацію міністерства транспорту США. Вона призначена для підвищення обізнаності про морську ситуацію, підтримки морських операцій, посилення безпеки та сприяння партнерству на морі.

Платформа дозволяє користувачам отримувати доступ до різноманітної морської інформації та обмінюватися нею, а також отримувати доступ до несекретних даних майже в режимі реального часу через спільну мережу передачі даних. SeaVision в основному використовується в США, зокрема Департаментом військово-морських сил. До неї також має доступ обмежене коло країн-партнерів, які також надають дані в систему.

Конфлікт між Індією та Пакистаном

Індія та Пакистан опинилися на порозі війни після теракту у спірному регіоні Кашмір, де бойовики розстріляли півсотні туристів. Уряд Делі публічно звинуватило Ісламабад у підтримці бойовиків заявивши про виявлення транскордонних зв’язків між терористичним угрупованням та сусідньою країною.

Індія повідомила про одностороннє призупинення дії Договору про води Інду, який регулює спільне використання річкових вод обома країнами. Пакистан відхилив заяву, назвавши юридично обов’язковою міжнародну угоду, яка не може бути призупинена без взаємної згоди. Тоді ж обидві країни активізували військові навчання та почали приводити у підвищену готовність сухопутні війська, флот та авіацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube