Дослідження показало, що загальна неприязнь залишається на низькому рівні
Соціальна дистанція між українцями, які мешкають на території України та українцями, які виїхали за кордон невелика. Про це стало відомо за результатами дослідження, яку провели ГМ "ОПОРА" та Київська школа економіки. Водночас у звіті зазначають, що питання одруження та романтичних стосунків між двома групами має меншу підтримку, ніж звичайні взаємовідносини.
Результати досліджень вказують, що громадяни України ставляться одне до одного нейтрально. Групи в цілому готові взаємодіяти одна з одною, зазначають в ГМ "ОПОРА". Однак водночас обидві групи українців вважають, що представники протилежної компанії схильні їх засуджувати. Здебільшого саме громадянам України за кордоном ця думка більш притаманна, ніж тим, хто залишився в країні.
"Загалом соціальна дистанція між українцями, які мешкають в Україні, і тими, які перебувають за кордоном, невелика. Те саме можна сказати й на рівні окремих запитань (про що свідчать невисокі середні значення). Разом з тим, для запитань, які стосуються романтичних стосунків та одруження, відстань між точками є найбільшою", - уточнюють в дослідженні.
Жорстокість груп одна до одної також незначна. Однак обидві спільноти інколи відчувають задоволення, якщо "ставлять на місце" представників іншої групи. У дослідженні зазначають, що ця думка трапляється частіше саме серед українців за кордоном. Також для опитування тих хто виїхав, використовувалась цільова вибірка у 200 респондентів.
Нещодавно стало відомо, що значна кількість українців почали економити на купівлі засобів харчування. За даними соціологічного дослідження Gradus Group 64% опитуваних почали купляти дешевші продукти та 68% надають перевагу приготуванні їжі вдома. Водночас зазначається, що заробітні плати та рівень доходу серед українців зменшився, а це також впливає на зміни в харчуванні. Про це повідомили 44% респондентів. Також кожен п'ятий зізнався, що почав вживати частіше алкоголь.
Також опитування про нову "тисячу Зеленського" виявило, що 40% громадян здивовані цією соціальною виплатою, натомість 27% відчувають роздратованість та недовіру. Інформатор також провів своє голосування на цю тему, і станом на 28 жовтня майже половина опитуваних ставитися негативно до ініціативи та вважають, що краще було б спрямували ці кошти на армію чи інші потреби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.