Отримати українське громадянство стане важче: що повинні будуть зробити претенденти

МОН впроваджує два нових іспити, які повинні будуть обов'язково скласти претенденти на громадянство

Громадянство України
Нові іспити для набуття громадянства стануть обов'язковими

Поки українці масово набувають громадянство країн ЄС, на шляху претендентів на українське громадянство трохи побільшає труднощів. Особи, які хочуть отримати громадянство України, повинні скласти іспити з основ Конституції та історії України. Обидва іспити будуть обов'язковими для претендентів.

Як повідомляє Міністерство освіти та науки, відповідні зміни до процедури набуття громадянства України ухвалено урядом. Кого стосуються зміни:

  • іноземці;
  • особи без громадянства;
  • ті, хто набув громадянство, але має право протягом двох років скласти іспит (це пов'язано з відтермінуванням у зв'язку з проходженням військової служби за контрактом, визначних заслуг перед Україною тощо).

Втім, наразі ухвалено тільки принципове рішення. Проведення іспитів вимагатиме ухвалення та впровадження низки наказів та положень по лінії МОН. Поки що відомо, що необхідно буде створити електронний кабінет для реєстрації та подати електронну заявку. Детальний алгоритм дій претендента обіцяють опублікувати пізніше.

Також відомо, що іспити будуть складатися з 45 завдань – 20 з основ Конституції України та 25 з історії України. Іспит буде фіксуватися на відео, а ті, хто його склав, отримають відповідні сертифікати.

Як набути громадянство України

З квітня 2023 року в Україні діють оновлені правила набуття громадянства іноземцями. Для цього слід звернутися до Державної міграційної служби.

Щоб іноземець мав право отримати громадянство України, він має безперервно проживати на законних підставах в Україні протягом останніх 5 років. Для деяких категорій осіб цей термін становить 2 роки. До них належать:

  • особи, які перебували у шлюбі з громадянином України понад 2 роки, який припинився внаслідок його смерті;
  • особи, яких визнано біженцями;
  • особи, які проходять військову службу в ЗСУ за контрактом та нагороджені державною нагородою;
  • особи, які мають визначні заслуги перед Україною;
  • особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України;
  • особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання.

Окрім цього, якщо іноземець прагне отримати український паспорт, він має скласти екзамен на володіння державною мовою. Також слід довести знання законів, Конституції та історії України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube